• دوشنبه ۵ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 979-191-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

ایجاد بیش از 5هزارشغل در بخش تولید عسل در اردبیل


معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: پنج هزار و ۴۱۸ فرصت شغلی در بخش تولید عسل در اردبیل ایجاد شد. 
  
به گزارش ایسنا منطقه اردبیل، نوبخت اژدری امروز در جلسه بررسی میزان تولید محصولات کشاورزی در اردبیل از افزایش تعداد کندوهای زنبور عسل در نتایج سرشماری سال جاری در اردبیل خبر داد و گفت: بر اساس نتایج به دست آمده از آمارگیری زنبورستان‌های استان که به طور همزمان در سراسر کشور در سامانه بهنه‌بندی به صورت رایانه‌ای انجام گرفته در این استان تعداد 360 هزار و 661 کندوی زنبور  عسل شمارش شده است. 
  
وی اظهار کرد: تعداد 395 هزار و 386 کندوی مدرن و تعداد یک هزار و 275 کندوی بومی یا سنتی است که نسبت به سال گذشته شاهد افزایش آن هستیم. 

اژدری خاطرنشان کرد: میزان تولید عسل زنبورستان‌های استان از ابتدای امسال پنج هزار و 635 تن است که از این مقدار چهار هزار و 557 کیلوگرم از کندوهای سنتی و مقدار پنج هزار و 630 تن از کندوهای مدرن تولید شده است که میانگین تولید در کندوهای سنتی سه کیلو و 570 گرم و در کندوهای مدرن پانزده کیلو و 670 گرم است.
 
   معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل افزود: تعداد زنبورداران استان سه هزار و 168 نفر و کارگران شاغل در این بخش دو هزار و 250 نفر هستند که در مجموع برای پنج هزار و 418 نفر اشتغالزایی مستقیم به وجود آورده است و مقدار تولید ژله رویال در استان با احتساب تجاری و خود مصرفی دو هزار و 687 گرده گل سه هزار و 652 برموم پنج هزار و 768 و موم 92 هزار و 501 کیلوگرم است

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: