• سه شنبه ۶ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۲۰:۲۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 979-3390-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل خبر داد:

ایجاد اشتغال برای 6 هزار و 727 در بخش صنعت، معدن و تجارت اردبیل


رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل گفت: از ابتدای امسال تاکنون در بخش صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل برای بیش از 6 هزار و 727 نفر فرصت شغلی فراهم شده است.

به گزارش ایسنا، منطقه اردبیل، سیدحامد عاملی در جلسه بررسی آخرین وضعیت اشتغال در حوزه صنعت، معدن و تجارت در اردبیل اظهار کرد: بیشترین آمار اشتغال در حوزه فرش و مشاغل خانگی بوده که برای 2 هزار و 725 نفر اشتغال ایجاد شده که عمدتا با پرداخت تسهیلات کمتر از 10 میلیون تومان بوده است.
 
وی اشتغال ایجاد شده در حوزه اصناف و صدور پروانه کسب را برای متقاضیان یادآور شد و خاطرنشان کرد: 2 هزار و 450 نفر در این حوزه مشغول بکار شده‌اند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل بیان کرد: در 8 ماهه سالجاری به رغم افزایش نرخ ارز که شوک منفی بزرگی را به بخش صنعت وارد کرده در حوزه صنعت بیش از یک هزار و 434 نفر فعالیت خود را آغاز کرده‌اند.

عاملی افزود: در حوزه معدن نیز 118 نفر در این مدت فعالیت خود را آغاز کردند تا ما بتوانیم به بخشی از تعهدات اشتغال خود در سالجاری عمل کنیم.

وی ادامه داد: در چهار ماهه پایانی سال تمام تلاش ما بر این است تا با همکاری بانک‌ها زمینه پرداخت تسهیلات اشتغال با همراهی سرمایه‌گذاران فراهم آید تا بتوانیم به تحقق اشتغال 20 هزار نفر اعلام شده در استان کمک کنیم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل گفت: بیش از یک هزار طرح نیمه تمام در استان اردبیل وجود دارد که در صورت رفع موانع مالی و پرداخت تسهیلات بانکی برای سرمایه‌گذاران می‌توان برای 50 هزار نفر اشتغال ایجاد کرد.

عاملی بهترین ظرفیت اشتغال را مربوط به بخش تولید اعلام و تصریح کرد: شرایط مناسب‌تری در این زمینه برقرار شده تا با پوشش بیمه‌ای و پایداری شغل برای افراد بتوانیم فرصت مناسبی را در حوزه کارآفرینی به وجود آوریم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: