• چهارشنبه ۷ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۵
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 979-493-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

انتخاب طرح پژوهشی پژوهشگر اردبیلی جزو پنج طرح پژوهشی شاخص کشوری در حوزه HSEE

طرح پژوهشی عضو هیات علمی دانشگاه محقق اردبیلی جزو 5 طرح پژوهشی شاخص کشوری در حوزه HSEE شناخته شد. 
  
به گزارش ایسنا، منطقه اردبیل، طرح پژوهشی دکتر سعید راثی نظامی عضو هیات علمی دانشگاه محقق اردبیلی بر اساس ارزیابی وزارت صنعت، معدن و تجارت، جزو پنج طرح پژوهشی شاخص کشوری در حوزه HSEE شناخته شد.
 
نظام مدیریت یکپارچه بهداشت، ایمنی، محیط زیست و انرژی (HSEE) در صنعت، مسیر دستیابی به اهداف را که همانا ایجاد محیط‌های کاری بدون حادثه، بدون آسیب و بدون آلاینده زیست محیطی است، کوتاه می‌کند. 
مجموعه برنامه های HSEE ضمن کاهش هزینه‌ها و مخاطرات و افزایش ایمنی و فرصت‌ها، امکان ممیزی انرژی در راستای بهینه‌سازی مصرف انرژی و پایش آثار زیست محیطی صنایع مختلف را در مرحله بهره‌برداری فراهم می‌آورد.
 
با درکنار هم قرار گرفتن چهار مقوله HSEE تحت مدیریت یکپارچه، اثرات سینرژیک و هم‌افزایی قابل ملاحظه‌ای بر یکدیگر داشته و نتایج مثبت جمع جبری آن، به مراتب بیشتر از گذشته خواهد بود.
 
در راستای نیل به این اهداف، در طرح بین سازمانی منعقده دانشگاه محقق اردبیلی با شرکت شهرک‌های صنعتی اردبیل، شناسنامه جامعی جهت ممیزی HSEE واحدهای صنعتی شهرک صنعتی شماره 2 اردبیل برای اولین بار در استان اردبیل تدوین و با استفاده از متدهای علمی روز، مورد ارزیابی و تحلیل قرار گرفت. 

 گفتنی است محقق این طرح، دکتر سعید راثی نظامی عضو هیات علمی گروه عمران دانشگاه محقق اردبیلی بوده و گزارش نهایی این طرح پژوهشی بر اساس ارزیابی وزارت صنعت، معدن و تجارت، جزو 5 طرح پژوهشی شاخص کشوری در حوزه HSEE شناخته شده و به عنوان گزارش شاخص به استان های سراسر کشور ابلاغ شده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: