• شنبه ۱۰ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۷
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 979-697-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

شهرهای شمالی استان اردبیل در مسیر راه آهن قرار می گیرد


  
استاندار اردبیل گفت: تمام شهرستان‌های شمالی استان در اجرای طرح راه آهن اردبیل - مغان تحت پوشش قرار گرفته و در مسیر راه آهن قرار می گیرند. 
  
به گزارش ایسنا منطقه اردبیل، اکبر بهنام جو در سفر به بیله سوار مغان با اشاره به اینکه مطالعات اولیه راه آهن اردبیل - مغان با توجه به تبدیل آن از ملی به استانی تسریع شده شده و تا هفت، هشت ماه آینده تکمیل می شود، اظهار کرد: برای اجرای این طرح 30 هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز است بطوریکه نقطه اتصال راه آهن اردبیل - مغان به خط آهن سراسری جمهوری آذربایجان هنوز مشخص نشده و در این زمینه کوتاه ترین و مناسب ترین نقطه انتخاب خواهد شد. 
  
استاندار اردبیل به روند خوب طرح راه آهن اردبیل - میانه اشاره کرد و افزود: با تزریق اعتبار مناسب عملیات اجرایی این طرح سرعت گرفته و در موعد مقرر به پایان خواهد رسید. 
  
وی همچنین به کمبود جاده‌های بزرگراهی در استان اشاره کرد و گفت: با وجود کاهش سالانه 10 درصد اعتبارات سال آینده دست کم باید 35 کیلومتر بزرگراه در استان احداث شده و این میزان در سال های آتی به 70 کیلومتر برسد. 
  
استاندار اردبیل با اشاره به وجود گمرک و پایانه در بیله سوار مغان بیان کرد: این زیرساخت‌ها نیازمند وجود راه های ارتباطی مناسب در شهرستان برای بهره برداری در مسیر توسعه است. 
  
بهنام جو همچنین به موضوع منطقه آزاد تجاری، صنعتی اشاره کرد و گفت: انتظار می رود مشکل ایجاد شده در زمینه تصویب نهایی مناطق آزاد از جمله اردبیل با همکاری مجلس و شورای نگهبان تا پایان سال رفع شود. 
  
وی اضافه کرد: با توجه به وجود زیر ساخت های مناسب تجاری در بیله سوارو مراودات مناسب اقتصادی با جمهوری آذربایجان این شهرستان یکی از مناطق با اهمیت در زمینه فعال سازی منطقه آزاد خواهد بود. 
  
استاندار اردبیل همچنین به ظرفیت های استان در زمینه گردشگری اشاره کرد و گفت: این ظرفیت‌ها بویژه برای جذب گردشگران خارجی باید به صورت مناسب شناسانده شده و سرمایه گذاری مناسبی نیز در این زمینه صورت گیرد. 
  
بهنام جو با اشاره به قابلیت‌های کشاورزی استان اردبیل بویژه در مناطق شمالی گفت: کشاورزی زمانی توسعه خواهد یافت که با صنعت آمیخته شده و صنایع زنجیره ای فعال شود. 
  
وی گفت: می بایست با ایجاد صنایع تبدیلی زمینه تولید محصولات صادرات محور در استان فراهم شود. 
  
استاندار اردبیل در جریان سفر به بیله سوار مغان با امام جمعه این شهرستان دیدار و از طرح های اقتصادی و عمرانی از جمله پایانه مرزی، گمرک بیله سوار و ساختمان هتل کوثر بازدید کرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: