• شنبه ۱۰ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 979-591-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

دستگاه‌های اجرایی در فرایند طرح های اشتغالزایی مشارکت کنند


      استاندار اردبیل گفت: دستگاه‌های اجرایی بر فرایند طرح‌های اشتغالزایی در استان نظارت تخصصی داشته باشند.

به گزارش ایسنا منطقه اردبیل، اکبر بهنامجو ظهر امروز در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان اردبیل اظهار کرد :  مدیران دستگاه های اجرایی با مشاوران طرح‌های اشتغا‌ل‌زایی همکاری‌های تخصصی انجام دهند تا فرآیند طرح‌های اشتغالزایی قابل اجرا و در راستای توسعه استان صورت گیرد.

استاندار اردبیل گفت: لازم است در مناطق روستایی اجرای طرح‌های اشتغالزایی در راستای رونق اقتصادی و جلوگیری از مهاجرت روستاییان، کاهش بیکاری صورت گیرد. 

وی با اشاره به اینکه حمایت از طرح‌های صنایع تبدیلی در اولویت قرار دارد، بیان کرد: درصدد هستیم با برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری مناسب از خروج مواد و تولیدات استان به صورت خام جلوگیری کنیم و تولیدات استان را با ایجاد صنایع تبدیلی به محصولاتی با ارزش افزوده بیشتر تبدیل صادر کنیم. 
  
وی استفاده از ظرفیت منطقه آزاد بودن این منطقه و کشاورزی آن را ضروری دانست و بر اجرای طرح آمایش مطابق با توسعه و پیشرفت های انجام گرفته در شهرستان تاکید کرد. 

در ادامه داود شایقی با بیان اینکه در سال جاری 53 پروژه ملی تامین اعتبار شده است، خاطرنشان کرد: سال 98 با توجه به اتفاقات پیش روی و محدودیت‌هایی که دولت در تخصیص بودجه خواهد داشت از مدیران دستگاه‌ها انتظار می‌رود با پی گیری‌های مداوم و حضور در وزارتخانه‌ها نسبت به جذب بودجه قابل قبول برای استان تلاش کنند. 

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اردبیل افزود: استان اردبیل دارای استعدادهای طبیعی بالقوه‌ای در زمینه‌های مختلف است و نیاز است بامطالعات مناسب استعداد هر منطقه شناسی شده و در آن زمینه سرمایه گذاری انجام شود. 

به گفته وی برخی از طرح‌های ملی با توجه به محدودیت‌ها ممکن است حذف شوند که مسوولان با بررسی های لازم ، طرح های اولویت دار را به وزارتخانه ها اعلام کنند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: