• سه شنبه ۱۳ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۵
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 979-292-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

فرمانده قرارگاه سازندگی حضرت ابوالفضل العباس(ع) در سوریه:

ضرورت تربیت نوابغ حماسی در دانشگاه‌ها

فرمانده قرارگاه سازندگی حضرت ابوالفضل العباس(ع) در سوریه گفت: از اساتید دانشگاه‌ها انتظار داریم نوابغ حماسی برای جامعه تربیت کنند. 

به گزارش ایسنا، منطقه اردبیل، رحیم نوعی اقدم در نشست«نقش بسیج در تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی» در دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه اساتید دانشگاه مورد احترام هستند، افزود: از اینکه اساتید دانشگاه در بعد علمی حامی ما در جبهه مقاومت هستند، قدردان آنها هستیم. 

وی با اشاره به فلسفه شکل‌گیری بسیج، گفت: بسیج با نفس امام خمینی(ره) و فرماندهی مقام معظم رهبری توانست ادبیات رفتاری، گفتاری، سیاسی، جنگی و مقاومت را به دنیا ارائه کند و این ادبیات تمام محاسبات دنیا را به هم ریخته است. 

نوعی اقدم با بیان اینکه تجلی، ظهور و بروز ادبیات ما در طول ۴۰ سال در سه اتفاق بزرگ پیروزی انقلاب، هشت سال دفاع مقدس و مقاومت خود را نشان داده است، تصریح کرد: خدایی بودن، خالص بودن در راه خدا، حماسه، اطاعت از فرماندهی و اخلاق عناصر اصلی ادبیات بسیج هستند. 

فرمانده قرارگاه سازندگی حضرت ابوالفضل العباس(ع) در سوریه با بیان اینکه از اساتید دانشگاه‌ها انتظار داریم نوابغ حماسی برای جامعه تربیت کنند، افزود: انتظار می‌رود دانشگاهیان حامی قدرت، عزت و ادبیات بسیج باشند و آنرا حمایت و ترویج نمایند. 
  
اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در سایه تلاش و رشادت های بسیجیان بوده است 
عزیز حبیبی رئیس دانشگاه محقق اردبیلی نیز با بیان اینکه لحظه به لحظه کارنامه ۴۰ ساله بسیج سرشار از افتخار است، گفت: اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در سایه تلاش و رشادت های بسیجیان بوده است. 
وی با بیان اینکه بسیجیان همیشه پای کار بوده‌اند، افزود: نظام به پشتوانه بسیج اقتداری در کشور ایجاد کرده است که استکبار جهانی نمی تواند نقشه‌های خود را عملیاتی کند. 

حبیبی با تاکید بر اینکه ما به عنوان معلمان بسیجی در محیط علمی وظایفی داریم که باید به آنها عمل کنیم، تصریح کرد: در حال حاضر کاهش کارآمدی نظام جزو برنامه‌های راهبردی دشمنان قرار گرفته است که در این راستا دانشگاهیان باید با تاکید بیشتر بر مطالعات روی موضوعات علمی و پژوهشی، ضمن کاهش مشکلات جامعه، نظام را کارآمدتر نشان دهند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: