• دوشنبه ۱۲ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 979-1091-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل خبرداد؛

قیمت هر کیلوگرم گندم به 1600 تومان رسید


  
مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: امسال گندم به قیمت هر کیلوگرم یک هزار و 600 تومان خریداری خواهد شد. 
  
به گزارش ایسنا منطقه اردبیل، حسن روحی در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه در سال جاری هر کیلو گندم از کشاورزان به قیمت یک هزار و 600 تومان خریداری خواهد شد، اظهار کرد: تاکنون 300 هزار اراضی آبی و دیم استان به زیر کشت گندم و جو رفته و پیش‌بینی می‌شود که سطح زیرکشت این محصول به 400 هزار هکتار برسد. 
  
وی بیان کرد: تمام تمهیدات لازم به زیرکشت بردن این محصولات استراتژیک به موقع اتخاذ شده به گونه‌ای که سه هزار تن بذر گواهی شده ضدعفونی شده و مرغوب گندم، 2 هزار تن جو در دسترس زارعان قرار گرفت و نهاده‌های مورد نیاز انواع کودهای شیمیایی به موقع در دسترس بهره‌برداران قرار گرفت. 
  
روحی در خصوص مراقبت و عملیات داشت مزارع گندم و جو نیز افزود: از هم‌اکنون تمهیدات لازم در خصوص سموم مورد نیاز برای مبارزه به علف‌های و کودهای اوره اندیشیده شده که از این لحاظ کشاورزان با هیچ مشکلی روبه‌رو نخواهند بود. 
  
مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: خوشبختانه دولت برای امسال قیمت هر کیلوکرم گندم زارعان را به قیمت یک هزار و 600 تومان خریداری خواهد کرد که زمینه دلگرمی بهره‌برداری را به همراه دارد. 
  
به گفته روحی ناوگان برداشت استان یکی از توانمندترین ناوگان‌های کشور است به همین دلیل کمباین‌های دارای معاینه فنی و با حداقل زیر برداشت خواهد کرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: