• سه شنبه ۱۳ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 979-1494-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

16 آذر؛ فرصتي براي بررسي هويت تاريخي دانشجويان است

  
  
مديركل فرهنگي و اجتماعي دانشگاه آزاد اسلامي واحد اردبيل 16 آذر؛ روز دانشجو را فرصتي براي بررسي هويت تاريخي دانشجويان دانست.  
  
به گزارش ایسنا منطقه اردبیل، سعيد حاجي محمدي در جمع خبرنگاران اظهار كرد: روز دانشجو فرصتی دوباره برای بررسی هویت تاریخی و رسالت ملی و دینی دانشجویان ماست که همه ساله با بزرگداشت این روز مهم تاریخی و بزرگداشت یاد و خاطره شهیدان دانشجو که در سال 1332 به شهادت رسیدند، با آرمانهای شهدا تجدید بیعت كنيم. 
  
وي افزود: جنبش دانشجویی ایران برخلاف سایر جنبش‌های دانشجویی سه آرمان مهم استقلال طلبی، استکبار ستیزی و عدالت خواهی را دارد که تحقق این آرمان‌های مقدس جز با « آگاهی از  راه و آگاهی از دشمن » امکان پذیر نیست؛ در غیر اینصورت همانگونه که تجربه های مکرر تاریخی نشان داده، جنبش از اهداف و آرمان‌های خویش منحرف و ابزاری برای استکبار جهانی و جریانات سیاسی قدرت طلب مبدل می شود. 
  
حاجي محمدي گفت: لازم است دانشجو سیاسی بوده و از بینش و تحلیل سیاسی قوی و مشارکت سیاسی سازنده برخوردار باشد ولی از سیاست بازی و افتادن در دام جنجال‌های سیاسی  و جناحی بپرهیزد چنانکه یکی از شاخصه‌های بارز 16 آذر 1332، تشخیص و تحلیل درست و ایفای نقش صحیح جریان دانشجویی در راستای مصالح ملی در آن برهه از زمان بود. 
  
مديركل فرهنگي و اجتماعي دانشگاه آزاد اسلامي واحد اردبيل بيان كرد: در شرایط کنونی نیز دانشجو با سرلوحه قرار دادن آرمان های اسلامی و انقلابی خویش، وظیفه دانش پژوهی، تعمق، نو آوری علمی و تلاش در جهت اعتلای اقتصادی و فرهنگی را هرگز از منظر خویش دور نخواهد ساخت. 
  
وي ادامه داد: مقام معظم رهبری در دیدار دانشجویان مطالب ارزشمند و ارزنده‌ای را به عنوان چراغ هدایت دانشجویان فرموده اند که با فصل الخطاب قرار دادن فرمایشات معظم له بسیاری از مشکلات فکری، سیاسی و فرهنگی دانشجویان قابل حل است. 
  
حاجي محمدي به نقل از فرمايشات مقام معظم رهبري گفت: در محیط دانشگاه، محیط دانشجویی نقد منصفانه و متقابلا نقدپذیری متواضعانه هر دو لازم است. جوان، آنهم دانشجو، در محیط علمی باید ذهنش و زبانش باز باشد، نقد کند؛ البته منصفانه باشد. نقد را با عیب جویی و با عصبانیت و با بهانه گیری نباید اشتباه کرد، اما نقادی باید کرد. در عین حال نقدپذیر هم باید بود. 
  
وي افزود: توصیه بعدی، مساله خودسازی اعتقادی و علمی و اعتقادی و عملی است. آن نگاه اسلام به انسان را در خطاب فردی همیشه در نظر داشته باشید. خودتان را حفظ کنید. جاده ای که انسان را به خدا و نورانیت می رساند، جاده ترک محرمات و انجام واجبات است. 
  
حاجي محمدي ادامه داد: توصیه بعدی مساله درس خواندن و پرداختن علمی است. حقیقتا درس بخوانید در جستجوی دانش باشید. دانش را فقط خواندن متن و فراگرفتن متون ندانید.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: