• شنبه ۱۷ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 979-9090-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

رئیس شورای شهر اردبیل:

سفیر فرهنگی را در شهرداری اردبیل فعال می‌کنیم


رئیس شورای شهر اردبیل گفت: تلاش می‌کنیم تا سفیر شهرداری فرهنگی را در اردبیل به شکل نمادین فعال کرده و اهداف توسعه‌ای را در این حوزه به پیش بریم.
  
 علیرضا پوستی در گفتگو با ایسنا اظهار کرد: ما در روزهای گذشته یکی از مفاخر شهر اردبیل را از دست دادیم به طوری که مرحوم دکتر عبدالرحیم جلائی به عنوان پزشک حاذق و نخبه این شهر در عرصه‌های مختلف خدمات بی‌بدیلی را از خود به یادگار گذاشته است.

وی به ابعاد شخصیتی و تلاش و مجاهدت این پزشک خیر در شهر اردبیل اشاره و خاطرنشان کرد: دکتر جلائی در ویزیت رایگان بیماران نیازمند و مستمند و دستگیری از این خانواده‌ها همواره پیشقدم بوده به طوری که با اخلاق نیک و خوشرویی در کنار طبابت حتی سعی می‌کرد داروی بیماران را از جیب خودش تامین کند که چنین اقدامات ایثارگرانه و شایان توجه از وی شخصیتی ماندگار ساخته است.

رئیس شورای شهر اردبیل به خدمات دکتر جلائی در انجمن شهر در کنار سایر بزرگان اشاره کرد و گفت: دکتر جلائی در کنار دکتر معماری و دکتر مناف‌زاده با تشکیل انجمن شهر بی‌ادعا شهردار آن زمان اردبیل را مورد حمایت قرار دادند به طوری که با همراهی دکتر نائبی سعی کردند تا ضمن بازگشایی خیابان‌ها و مسیرهای مختلف با وساطت و جلب نظر ساکنان این مناطق تعریض و بازگشایی خیابان‌ها و کوچه‌های متعدد را انجام دهند.

پوستی بیان کرد: این شخصیت‌های وارسته منشا خیر و پایه‌گذار اقدامات نیک برای دیار اردبیل بودند به طوری که امروز براساس این برنامه‌ریزی‌ها و هدفگذاری‌ها، ما توسعه شهر اردبیل را شاهد هستیم.

وی یاد و خاطره فرزند مرحوم جلائی را در کسب محبوبیت مردمی در جایگاه یک خدمتگزار صدیق و هنرمند پرتلاش یادآور شد و افزود: مرحوم داود جلائی نیز با حضور در دور اول شورای شهر و عهده‌داری مسئولیت در آن مقطع تلاش کرد تا همچون پدرش صادقانه در خدمت مردم باشد که فعالیت‌های مثبتی را نیز در این مدت مسئولیت به انجام رساند.

رئیس شورای شهر اردبیل بعد خیرخواهی مرحوم جلائی را به ویژه در واگذاری زمین برای موسسه ریحانه و احداث درمانگاه برای بیماران سرطانی یادآور شد و تصریح کرد: ما با همکاری شهرداری تلاش می‌کنیم تا در تکریم و تجلیل از این شخصیت برجسته خیابان و میدانی را به نام مرحوم جلائی نامگذاری کنیم تا در حد وسع و توان خود بتوانیم قدردان این تلاش‌ها باشیم.

پوستی ضرورت توسعه و تقویت برنامه‌های فرهنگی را یادآور شد و بیان کرد: ما در کنار عمران و توسعه شهر اردبیل به شدت به توسعه فرهنگی در این شهر نیاز داریم که در این راستا طرحی را در حال تدوین داریم تا با مشورت اعضای شورای فرهنگ عمومی این طرح تحولی را در تقویت برنامه‌های فرهنگی اجرایی و عملیاتی کنیم.

وی یادآور شد: تلاش می‌کنیم تا به شکل سالانه و یا 6 ماهه شعارهایی را به عنوان پیام فرهنگی تعیین کنیم تا همه هموطنان را ترغیب به تحقق این شعار فرهنگی نظیر ترویج پیاده‌روی، استفاده از دوچرخه به جای وسایط نقلیه شخصی، طرح تفکیک زباله، رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی و ... نمائیم.

رئیس شورای شهر اردبیل اضافه کرد: در همین راستا تلاش می‌کنیم تا سفیر شهرداری فرهنگی را به شکل نمادین و با انتخاب یک فرد موجه به انجام برسانیم تا اهداف و برنامه‌های فرهنگی را در شهر اردبیل پیگیری کرده و به سرانجام برساند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: