• پنجشنبه ۱۵ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۲۰:۴۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 979-9990-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

نماینده مردم اردبیل در مجلس:

تصویب AFTF به نفع امنیت سرمایه‌گذاری در کشور است


نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: تصویب لوایح چهارگانه AFTF به نفع امنیت سرمایه‌گذاری در کشورمان است که مجلس نسبت به تصویب آن اقدامی انقلابی انجام داد.

به گزارش ایسنا، منطقه اردبیل، محمد فیضی در آئین تجلیل از صادرکنندگان نمونه در استان اردبیل با اشاره به بخش تولید و صادرات ما با تنگناهای اساسی روبروست که ما در تسهیل فضای کسب و کار و همچنین رفع موانع تولید مصوبات خوبی را در مجلس شورای اسلامی انجام دادیم، اظهار کرد: در استان اردبیل نیز با پشتکار و همت استاندار و سایر مدیران و مسئولان تلاش بر این است تا بستر توسعه پایدار در این استان با جلب و جذب نظر سرمایه‌گذاران و فعالان بخش خصوصی فراهم آید.

وی خاطرنشان کرد: به رغم برخی جنجال‌آفرینی‌ها مجلس لوایح چهارگانه AFTF را که الحاق جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون مبارزه با تامین مالی تروریسم است به تصویب رساند اما در رفت و برگشت از شورای نگهبان ما در هفته جاری موفق شدیم نظر شورای نگهبان را تامین و اصلاح کرده و در برخی بخش‌ها نیز بر مصوبه خود اصرار کنیم.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی عضویت 194 کشور دنیا را در این کنوانسیون یادآور شد و گفت: بر همین اساس مراودات بانکی و امنیت سرمایه‌گذاری در کشورهای مختلف مورد سنجش و ارزیابی قرار گرفته و رتبه آنها اعلام می‌شود.

فیضی الحاق جمهوری اسلامی ایران را به این کنوانسیون در مسیر مبارزه با قاچاق تولید و تکثیر سودجویانی همچون بابک زنجانی موثر خواند و افزود: در کمیسیون حمایت از تولید ملی نیز بر تقویت و بهینه‌سازی فضای کسب و کار و جلوگیری از پولشویی تاکید شده است.

وی بیان کرد: براساس بند «و» تبصره 16 بودجه 97 بانک‌ها برای دریافت کنندگان تسهیلات زیر 100 میلیون تومان باید محاسبه سود را به نحوی انجام دهند تا با توجه به افزایش قیمت تمام شده پول مشکلی برای دریافت کنندگان وام ایجاد نشده و از طرفی فعالان بخش غیردولتی متضرر نشوند.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی کنار گذاشتن سود مرکب را در این زمینه یادآور شد و افزود: براساس مصوبه نمایندگان مجلس دریافت کنندگان تسهیلات مطابق با قرارداد اولیه می‌توانند اصل وام را پرداخت کرده تا نیازی به پرداخت سود و جرایم نباشد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: