• شنبه ۱۷ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۴
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 979-1093-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

رئیس مرکز تحقیقات انرژی دانشگاه آزاد اردبیل:

رقابت در حوزه انرژی آینده کشورها را تعیین خواهد کرد


رئیس مرکز تحقیقات انرژی دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل گفت: در حال حاضر ۴ مرکز تحقیقاتی مصوب در استان اردبیل وجود دارد. 
  
به گزارش ایسنا منطقه اردبیل، علی راهنمایی در مراسم افتتاح مرکز تحقیقات انرژی دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل اظهار کرد: در حال حاضر ۴ مرکز تحقیقاتی مصوب در استان اردبیل وجود دارد و با توجه به اهمیت حوزه انرژی‌های نو و تجدید‌پذیر رقابت در این حوزه در سال‌های آتی، آینده سرزمین‌ها را مشخص خواهد کرد. 
  
وی اضافه کرد: با توجه به پتانسیل‌های موجود در استان اردبیل و عدم وجود مراکز تحقیقاتی در استان تصمیم بر این شد تا ایجاد مرکز تحقیقات انرژی در دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل در اولویت قرار گیرد و بعد از اتمام پروسه‌های لازم و بررسی سازمان‌های مرکزی مجوز رسمی برای افتتاح مرکز تحقیقاتی انرژی و آب در استان اردبیل صادر شد. 
  
رئیس مرکز تحقیقات انرژی دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل عنوان کرد: با توجه به ظرفیت‌های موجود در استان اردبیل باید امکان‌سنجی‌های لازم برای ایجاد مراکز تحقیقاتی متناسب با پتانسیل‌های استان انجام گیرد و هم اکنون نیز چهار مرکز تحقیقاتی مصوب در سطح استان وجود دارد که امیدواریم تا یک سال بعد این تعداد به ۵ مرکز تحقیقاتی افزایش یابد. 
  
راهنمایی با اشاره به راهبردهای کلی مرکز تحقیقات انرژی دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل عنوان کرد: فرهنگ‌سازی استفاده از انرژی‌های تجدید‌پذیر، شناسایی پتانسیل‌های استان اردبیل در زمینه انرژی‌های تجدید‌پذیر، ترویج راهکارهای بهینه‌سازی و صرفه‌جویی در مصرف انرژی، بومی‌سازی و باز‌طراحی تجهیزات مورد نیاز برای استفاده از انرژی‌های تجدید‌پذیر، استفاده از پتانسیل‌های بخش کشاورزی و نیز همکاری با سازمان‌های مختلف دولتی و خصوصی در برنامه‌های اصلی مرکز تحقیقات انرژی قرار دارد. 
  
وی یادآور شد: با توجه به پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های موجود در استان اردبیل از منابع انرژی تجدید‌پذیر در استان اردبیل نیز می‌توان به انرژی بادی، آبی، خورشیدی، زمین‌گرمایی، توده‌زیستی و انرژی رودخانه و آب روان اشاره کرد. 
  
رئیس مرکز تحقیقات انرژی دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل  گفت: افتتاح این مرکز صرفا مختص دانشگاه آزاد واحد اردبیل نبوده و امیدواریم با شروع به فعالیت این مرکز و انجام کارهای تحقیقاتی مفید و مؤثر در سطح کشوری تأثیرگذار باشیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: