• شنبه ۱۷ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۸:۰۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 979-11090-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

رئیس پلیس راهور استان اردبیل:

مرکز کنترل ترافیک سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد


رئیس پلیس راهور استان اردبیل گفت: با تاکید استاندار اردبیل و همراهی شهرداری تلاش می‌کنیم تا مرکز کنترل ترافیک شهر اردبیل را سال آینده عملیاتی و راه‌اندازی کنیم.

به گزارش ایسنا، منطقه اردبیل، رحیم آقامحمدی در نشست با خبرنگاران در اردبیل با اشاره به ضرورت راه‌اندازی این مرکز و تاکید استاندار اردبیل در کمیسیون ایمنی راه‌ها اظهار کرد: سعی داریم با راه‌اندازی این مرکز در حقیقت کنترل ترافیک را با استفاده از تکنولوژی‌های روز انجام داده و ترافیک شهری را تعدیل کنیم.

وی با بیان اینکه با راه‌اندازی پل قدس و سایر پروژه‌های اصلاحی در میادین و معابر شهری به راحتی می‌توان ترافیک را کنترل نمود، خاطرنشان کرد: امسال با کاهش 22 درصدی تصادفات فوتی درون شهری در حقیقت یک روند کاهشی را در این حوزه شاهد هستیم به طوری که 18 نفر فوتی در تصادفات درون‌شهری به ثبت رسیده که عمده آنها را عابرین پیاده تشکیل می‌دهند.

رئیس پلیس راهور استان اردبیل به اقدامات خدمتی پلیس راهور اشاره کرد و گفت: در سالجاری بیش از 3 هزار و 800 دستگاه خودرو در استان اردبیل شماره‌گذاری شده که این میزان شماره‌گذاری خودرو کاهش 7 درصدی را نشان می‌دهد.

آقامحمدی فعالیت مرکز صدور گواهینامه را نیز یادآور شد و بیان کرد: در 8 ماهه سالجاری در این بخش نیز با یک روند کاهشی 30 درصدی روبرو هستیم به طوری که با همکاری دستگاه‌های مختلف زمینه توسعه فعالیت‌های خدماتی پلیس راهور به ویژه در بخش شماره‌گذاری فراهم آمده است.

وی ادامه داد: مهلت بخشودگی جرایم رانندگی دو برابر شده تا 30 آذرماه تعیین شده و رانندگان از این فرصت باید برای تسویه‌ حساب بدهی خود استفاده کنند.

رئیس پلیس راهور استان اردبیل وضعیت تصادفات درون‌شهری و برون‌شهری و رتبه پانزدهم استان اردبیل در بین استان‌های کشور را یادآور شد و بیان کرد: در تصادفات فوتی جایگاه ما 31 کشور، جرحی 23 کشور و خسارتی 15 کشور است به طوری که در تعداد مجروحین نیز رتبه 21 و جان باختگان رتبه 30 کشوری را داریم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: