• سه شنبه ۱۸ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9710-1791-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

صنایع تبدیلی کشاورزی در استان اردبیل توسعه می‌یابد

  
  
استاندار اردبیل گفت: با توسعه زیرساخت‌ها ، صنایع تبدیلی کشاورزی در استان اردبیل از سال آینده توسعه می یابد. 
  
به گزارش ایسنا منطقه اردبیل، اکبر بهنام جو در مراسم تجلیل از بهره برداران و تولیدکنندگان برتر بخش کشاورزی در استان تصریح کرد: افزایش صنایع تبدیلی کشاورزی در استان به افزایش ثروت روستاییان و کشاورزان منجر خواهد شد. 
  
وی افزود: افزایش صنایع تبدیلی مستلزم همکاری تمام حوزه‌ها اعم از دستگاه‌های اجرایی و بانک‌ها می باشد تا این واحدها ایجاد و فعال شوند. 
  
استاندار اردبیل با اشاره به توسعه گلخانه‌ها و شهرک‌های کشاورزی در استان  بیان کرد: افزایش سطح زیر کشت با توسعه شهرک‌های کشاورزی و گلخانه‌ها می تواند کمک بزرگی در راستای ارتقای میزان درآمد ناخالص اهالی استان باشد. 
  
بهنام جو ادامه داد:آغاز کشاورزی در پایاب سد خداآفرین نیز یکی از مهم ترین اقداماتی است که نتیجه سالیان سال فعالیت دولت می‌باشد که منجر به افزایش تولیدات کشاورزی و اشتغال جوانان منطقه خواهد شد. 
  
وی اظهار کرد: بخش کشاورزی مهم ترین بخشی است که در حال حاضر و در دوره تحریم‌ها می تواند به خارج شدن از وابستگی غذایی کشور و استان کمک کند. 
  
وی ادامه داد : استان اردبیل به عنوان یکی از استان‌های اول در بخش کشاورزی حدود چهار درصد از تولیدات را در کشور به خود اختصاص داده است. 
  
استاندار اردبیل افزود: در حوزه کشاورزی باید تلاش کنیم همزمان با افزایش تولیدات، سطح کیفیت این محصولات را نیز ارتقا دهیم. 
  
وی با اشاره به واگذاری مجتمع کشت و صنعت مغان به سرمایه گذار بخش خصوصی گفت: این مجموعه در آینده به جایگاه واقعی خود در راستای افزایش تولید و بهره وری و اشتغالزایی خواهد رسید. 
  
در این جلسه از کشاورزان نمونه ، باغداران نمونه و بانوان فعال در بخش تولیدات دامی و گلخانه ای تجلیل شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: