• شنبه ۲۲ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9710-1891-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری اردبیل:

ضرورت هوشمندسازی مدیریت مزارع کشاورزی در استان اردبیل

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری اردبیل به ضرورت هوشمندسازی مدیریت مزارع کشاورزی در استان اردبیل تاکید کرد. 

به گزارش ایسنا، منطقه اردبیل، عباس کریمی در مراسم اختتامیه رویداد شتاب با محوریت کشاورزی در دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه توسعه کشور در ابعاد مختلف نیازمند نیروی انسانی است، گفت: این توسعه به شرطی اتفاق خواهد افتاد که فضا و بستر مناسب برای فعالیت نیروی انسانی و ایده‌پردازان از طریق دستگاه‌های ذیربط و مسئولان فراهم شود. 

وی کشاورزی و گردشگری را از اولویت‌های اصلی توسعه استان نام برد و افزود: قابلیت‌های موجود در استان از جمله تنوع آب و هوایی، ظرفیت‌های کشاورزی و معدنی، پتانسیل‌های گردشگری استان و دسترسی به کشورهای آسیای میانه و قفقاز بی‌نظیر است که باید از آنها به نحو احسن در راستای توسعه استان استفاده شود. 

کریمی به ضرورت برنامه‌ریزی در کلیه امور تاکید و تصریح کرد: باید به سمت فراصنعتی و مدرنیته حرکت کنیم؛ چراکه روش‌های سنتی دیگر پاسخگوی نیازهای ما نیستند. 

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری اردبیل به ضرورت هوشمندسازی مدیریت مزارع کشاورزی در استان تاکید کرد و گفت: بحث بازاریابی و فروش اینترنتی را نیز باید در زمینه‌های مختلف احیا کنیم. 

وی با تاکید بر اینکه امیدواریم مدیریت پارک علم و فناوری استان در راستای حمایت از شرکت‌های نوبنیان قدم‌های اساسی بردارد، افزود: استانداری هم از طرح‌ها و ایده‌های جدید استقبال می‌کند و با همکاری سایر دستگاه‌ها اعتبارات لازم را بدین منظور تخصیص خواهیم داد. 

کریمی همچنین به ضرورت پیوند عمیق دانشگاه محقق اردبیلی و سازمان جهادکشاورزی تاکید و اظهارامیدواری کرد: خروجی تحقیقات در زمینه کشاورزی در سازمان جهادکشاورزی استان جنبه عملیاتی به خود بگیرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: