• یکشنبه ۲۳ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۲۲:۲۳
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 9710-3897-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

فرماندار پارس آباد:

پارس آباد مغان قابلیت تبدیل شدن به منطقه گردشگری و توریستی را دارد

 فرماندار پارس آباد گفت: پارس آباد مغان قابلیت تبدیل شدن به منطقه گردشگری و توریستی را دارد. 
  
به گزارش ایسنا، منطقه اردبیل، علی علایی در جلسه انجمن میراث فرهنگی شهرستان پارس آباد با بیان اینکه شهرستان پارس آباد یکی از مناطق تاریخی استان اردبیل است، گفت:  میراث و آثار تاریخی هر منطقه‌ای نشان از هویت، قدمت، آداب و رسوم آن منطقه است و نحوه زندگی مردمان پیشین آن منطقه از جاذبه‌های بزرگ گردشگری هر شهرستان محسوب می‌شود که باید در شناسایی و حفظ و حراست و معرفی آنها بیش از پیش تلاش شود. 
  
فرماندار پارس آباد تبدیل نمایندگی میراث فرهنگی مستقر در شهرستان را به اداره رسمی الزامی دانست و تصریح کرد: شهرستان پارس آباد با وجود دارا بودن مکا‌ن‌های تاریخی و میراث باستانی و همچنین صنایع دستی، تنوع فرهنگی و مکان‌های بکر گردشگری و اهمیت جغرافیایی، شرایط تبدیل شدن میراث فرهنگی از نمایندگی به اداره را داراست. 
  
وی ادامه داد: شهرستان‌پارس آباد مغان قابلیت تبدیل شدن به یک‌ منطقه توریستی و گردشگری را دارد که در صورت تبدیل شدن نمایندگی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به اداره می‌توان راهبرد این هدف را ‌سرعت بخشید. 
  
علی علایی بیان کرد: اگر چه به دلیل وفاق و همدلی عمیق میان اعضای شورای تامین و امام جمعه و سایر دستگاه‌ها تعامل مثال زدنی در شهرستان پارس آباد وجود دارد، اما در مقاطعی که نیاز به اتخاذ تصمیمات مهم و سرنوشت ساز در حوزه میراث فرهنگی است خلاء انجمن میراث فرهنگی احساس می‌شود. 
  
وی خاطرنشان کرد: میراث فرهنگی بر جای مانده از گذشتگان در مطالعه تاریخ بشر مؤثر می‌باشد و انتقال آن به نسل‌های بعدی یکی از وظایف اصلی مسئولین است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: