• دوشنبه ۲۴ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9710-14590-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

رئیس پلیس فتای استان اردبیل:

حضور در فضای مجازی مستلزم آموزش و مهارت است


رئیس پلیس فتای استان اردبیل گفت: حضور موثر در فضای مجازی نیازمند آموزش و مهارت است تا در این بستر آسیب‌ها و تهدیدها زمینه انحراف را به وجود نیاورند.

به گزارش ایسنا، منطقه اردبیل، علی قهرمان طالع در نشست فعالان حوزه فضای مجازی در اردبیل اظهار کرد: امر آموزش و پیشگیری در فضای مجازی نیازمند یک رویکرد شناختی دقیق است تا با ارائه راهکارهای متناسب با جرایم اهداف موثر در این زمینه تحقق یابد.

وی خاطرنشان کرد: در عصری که عصر اینترنت لقب گرفته است باید نسلی متناسب با این عصر تربیت کنیم تا با توجه به شرایط موجود جهانی و کشورمان زمینه استفاده پاک از اینترنت برای تربیت و تعالی نسل امروز و آینده فراهم آید/

رئیس پلیس فتای استان اردبیل به توسعه برنامه‌های آموزشی درر حوزه فضای مجازی و توجه به مولفه‌های همگرایی در این بخش اشاره کرد و گفت: شکاف نسلی که ما شاهد آن هستیم متاثر از سرعت تحول اینترنت است که با توجه به عمق این سرعت و تحولات شکل گرفته باید به سمت یک تعامل و روابط سالم اجتماعی در کنار تقویت مهارت‌ها حرکت کنیم.

قهرمان طالع به فعالیت‌های پلیس در حوزه آموزش، پیشگیری و ضرورت آگاهی‌بخشی اشاره کرد و افزود: هدف ما آشنایی با هنجارشکنی‌ها در فضای مجازی و اصلاح الگوی رفتاری کاربران است تا به تناسب شرایطی که به وجود آمده تحول تربیتی و رفتاری شکل گیرد.

وی ایجاد طرز تفکر صحیح را در کاربران مربوط به نوع فعالیت‌های حوزه مجازی یادآور شد و تصریح کرد: باید در فضای مجازی سرمایه‌گذاری برای نسل‌های بعدی به شکل درست و صحیح و سالم اتفاق بیفتد.

رئیس پلیس فتای استان اردبیل ضرورت ظرفیت‌سنجی را در این بخش با توجه به اولویت بحث آموزش به ویژه آموزش‌های تخصصی یادآور شد و بیان کرد: رویکرد ما به گونه‌ای است که برخلاف سایر حوزه‌ها در گام اول هدفگذاری و در پایان ارزیابی فعالیت‌های انجام شده مدنظر و توجه جدی است.

قهرمان طالع به تنوع جرایم رخ داده در فضای مجازی و اینترنتی اشاره کرد و گفت: رشد 59 درصدی جرایم در این حوزه نشان می‌دهد که در فضای مجازی تولید آسیب‌ها را به شکل گسترده شاهد هستیم ولی پلیس فتا سعی می‌کند در بحث شناسایی و دستگیری مجرمان در این فضا اقدامات موثری را انجام دهند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: