• دوشنبه ۲۴ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۲۰:۵۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9710-15790-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

رئیس پارک علم و فناوری اردبیل:

اولین مرکز شهرستانی پارک در گرمی افتتاح می‌شود


رئیس پارک علم و فناوری استان اردبیل گفت: اولین مرکز پارک در شهرستان‌های استان اردبیل در شهرستان گرمی فعال خواهد شد.

به گزارش ایسنا، منطقه اردبیل، حبیب ابراهیم‌پور در نشست با مسئولان شهرستان گرمی اظهار کرد: ما قطعا در کنار گسترش فعالیت‌ها در مرکز استان سعی داریم تا فعالیت‌ها و برنامه‌های پارک را در سایر شهرستان‌ها تسری داده و توسعه دهیم که شهرستان گرمی در اولویت راه‌اندازی پارک علم و فناوری قرار دارد.

وی خاطرنشان کرد: در این شهرستان بیش از 15 ایده خلاقانه مطرح شده که قطعا با راه‌اندازی پارک علم و فناوری شهرستان گرمی ما از این ایده جوانان و گروه‌های فناور به شکل همه جانبه حمایت می‌کنیم.

رئیس پارک علم و فناوری استان اردبیل بیان کرد: در پارک علم و فناوری استان اردبیل 145 هسته و واحد فناور و 21 شرکت دانش بنیان استقرار یافته و فعالیت می‌کنند که ما سعی داریم از ظرفیت آنها در تولید محصولات متنوع و صادرات محور استفاده کنیم.

ابراهیم‌پور گفت: شرکت‌های دانش بنیان باید محصولاتی متناسب با نیاز بازار اعم از بازارهای داخلی و خارجی تهیه و تامین کنند تا زمینه صادرات این محصولات و ارزش افزوده آنها بالا رفته و امکان حمایت همه جانبه از فعالان این بخش فراهم آید

وی ادامه داد: البته ما فعالیت خود را تنها متمرکز در اردبیل نخواهیم کرد بلکه با اولویت در گرمی سپس خلخال، مشگین‌شهر و پارس‌آباد و سایر شهرستان‌ها درصدد توسعه پارک علم و فناوری و راه‌اندازی هسته‌ها و واحدهای فناور و شرکت‌های دانش بنیان هستیم تا بتوانیم به اهداف مورد نظر در این حوزه دست پیدا کنیم.

رئیس پارک علم و فناوری استان اردبیل تصریح کرد: قطعا با یک رویکرد جدید و با تاکید استاندار اردبیل سعی در توسعه شرکت‌های دانش بنیان در استان اردبیل داریم تا هم  در حوزه اشتغالزایی و هم تحول اقتصادی در این بخش بتوانیم موفق عمل کنیم.

ابراهیم‌پور ظرفیت عظیم جوانان خلاق و مبتکر را در مراکز علمی و دانشگاهی و فارغ‌التحصیلان رشته‌های مختلف یادآور شد و گفت: ما اگر در این بخش و بر مبنای ایده‌های جدید حرکتی واقع‌بینانه انجام دهیم قطعا در مسیر بالندگی استان و تحولاتی که رخ خواهد داد می‌توانیم به اهداف مورد نظر دست یابیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: