• شنبه ۶ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۲۰:۱۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9711-391-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی:

۵۰۰ باب مدرسه در مساکن مهر کشور ساخته می‌شود/اردبیل پیشرو در ساخت مسکن مهر

 قائم مقام وزیر راه و شهرسازی گفت:  اردبیل پیشرو در  ساخت مسکن مهر است.

به گزارش ایسنا، منطقه اردبیل، قائم مقام وزیر راه و شهرسازی از ساخت 55 باب مدرسه در شهرک‌های مسکن مهر کشور با همکاری و مساعدت وزارت راه و شهرسازی خبر داد.

احمد اصغری مهرآبادی در جلسه شورای مسکن استان اردبیل اظهار کرد: علیرغم اینکه ساخت این مدارس در تعهدات وزارت راه و شهرسازی نیست اما با توجه به وضعیت مالی نامناسب دولت ساخت مدارس را نیز پیگیری می‌کنیم.

وی با تاکید بر اینکه وزارت راه و شهرسازی اولویت خود را در اتمام و تکمیل پروژه‌های نیمه تمام قرار داده است، خاطرنشان کرد: در قانون ساماندهی، خدمات روبنایی بر عهده دستگاه‌های ذیربط در همه استان‌ها است و وزارت راه و شهرسازی در صورت تامین دو سوم از هزینه ساخت مدرسه یک سوم دیگر را تامین می‌کند که در استان اردبیل نیز ما با اجرای این سیاست با همکاری فرمانداری در ساخت مدارس در شهرک‌های مهر نسبت به تامین اعتبار مورد نیاز اقدام می‌کنیم.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی وضعیت استان اردبیل را در ساخت مسکن مهر در کشور کم‌نظیر دانست و افزود: اردبیل در اجرای این پروژه جزو استان‌های پیشرو بوده و ما با رضایت از پیمانکاران این پروژه عظیم در این استان یاریگر مسئولان راه و شهرسازی در اتمام پروژه‌ها هستیم.

اصغری مهرآبادی با اشاره به تاکید رئیس جمهور مبنی بر اتمام پروژه‌های مسکن مهر در کشور تا پایان سال آینده گفت: در اردبیل نیز قرار شد این پروژه تا پایان شهریور سال 98 به اتمام برسد.

وی اضافه کرد: در کل کشور اتمام این پروژه‌ها با نظارت مستقیم وزارت راه و شهرسازی پیگیر می‌شود به طوری که بعد از روی کار آمدن دولت تدبیر و امید سالانه 200 هزار واحد و تاکنون یک میلیون و 100 هزار واحد مسکن مهر ساخته و به متقاضیان تحویل داده شده است. 

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی همچنین از انجام تهاتر در تامین زمین مورد نیاز برای ساخت مسکن‌های مهر در شهرستان خبر داد و بیان کرد: در وضعیت فعلی که دولت از نظر مالی با مشکل مواجه است بهتر است تهاتر زمین در مسکن مهر بیله‌سوار، پارس‌آباد و مشگین‌شهر انجام شده و دستگاه‌های ذیربط نیز در این راستا همکاری لازم را با راه و شهرسازی داشته باشند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: