• دوشنبه ۸ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9711-1091-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

رئیس کمیسیون عمران مجلس خبر داد:

تداوم رکود مسکن با روند فعلی در سال آینده

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: با روند فعلی و سیاست‌هایی که دولت در حوزه مسکن اعمال کرده رکود صنعت مسکن در سال آینده نیز ادامه خواهد یافت و تحرکی را در این حوزه شاهد نخواهیم بود. 

محمدرضا رضایی درگفتگو با ایسنا، منطقه اردبیل اظهار کرد: ما بر این باوریم بانک مسکن مهمترین نقش را در پرداخت تسهیلات دارد به طوری که تولید مسکن نیاز به منابع مالی دارد که بانک مسکن می‌تواند در تامین آن اقدامی جدی انجام دهد.
 
وی خاطرنشان کرد: دولت اگر می‌خواهد قیمت مسکن را کنترل کرده و از افزایش آن جلوگیری کند باید به سمت تولید مسکن با پرداخت تسهیلات ارزان قیمت حرکت کند وگرنه همچنان سایه رکود بر این بخش حاکم خواهد شد.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: در لایحه بودجه سال آینده دولت پیشنهاد کرده تا 5 هزار میلیارد تومان از بانک مسکن به بانک مرکزی پرداخت شود اما با بحثی که در کمیسیون عمران داشتیم قرار شد این رقم به عنوان سرمایه بانک مسکن در پرداخت تسهیلات مورد توجه قرار گرفته تا بخشی از منابع و تسهیلات پرداختی به متقاضیان از این رقم تامین شود. 

رضائی ادامه داد: هر چند این رقم کم و محدود است اما بانک مسکن می‌تواند با تامین منابع پرداخت تسهیلات ارزان قیمت را انجام داده و به تولید مسکن کمک کند. 

وی افزود: در صورت تداوم شرایط فعلی ما باید منتظر رکود بخش مسکن در سال آینده باشیم و قیمت‌ها نیز چندان تفاوتی را نسبت به گذشته نداشته باشد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: