• شنبه ۲۴ فروردین ماه، ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 981-1394-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

معاون میراث فرهنگی اردبیل:

اغلب مالکین خصوصی مانع اصلی ثبت آثار تاریخی در معرض تخریب هستند

  
  
معاون میراث فرهنگی، اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: برخی از مالکین خصوصی خانه‌ها و حمام های تاریخی اصلی ترین مانع برای ثبت ملی و صیانت و حفاظت از  این آثار تاریخی هستند. 
  
به گزارش ایسنا منطقه اردبیل، کریم لطفی، ظهر امروز در جلسه بررسی پروژه های مرمت و احیای آثار تاریخی استان اردبیل، تصریح کرد: برخی از مالکین خصوصی خانه‌ها و حمام‌های تاریخی اصلی ترین مانع برای ثبت ملی و صیانت و حفاظت از  این آثار تاریخی هستند. 
  
وی گفت: كارگروه ويژه‌اي در معاونت ميراث فرهنگي اداره كل براي پايش و بررسي وضعيت اين بناها تشكيل شده تا بصورت قانوني براي ثبت و مرمت آنها اقدام نماییم. 
  
معاون میراث فرهنگی، اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل بیان کرد: از مالكين محترم اين بناها انتظار مي رود همكاري لازم را جهت حفظ و احياي اين ميراث ارزشمند داشته باشند. 
  
لطفی افزود: همچنین در این زمینه از توان و ظرفیت بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در خانه‌های تاریخی از طریق صندوق حفظ و احیا به منظور حفاظت حداکثری از آنها بهره خواهیم برد. 
  
وی با اشاره به اینکه ثبت جرایم آثار تاریخی امسال به صورت ویژه پیگیری و انجام خواهد گرفت، اضافه کرد: دكتر حسن يوسفي به عنوان مسئول این كارگروه انتخاب شدند تا پیگیر امور محوله در این خصوص باشند. 
 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: