• یکشنبه ۱ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۵
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 981-893-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه محقق اردبیلی خبر داد:

موافقت قطعی شورای گسترش آموزش عالی با ایجاد دو رشته دکتری در دانشگاه محقق اردبیلی

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه محقق اردبیلی از موافقت قطعی شورای گسترش آموزش عالی با ایجاد دو رشته مکانیزاسیون کشاورزی و مدیریت بازاریابی در مقطع دکتری در دانشگاه محقق اردبیلی خبر داد. 

به گزارش ایسنا، منطقه اردبیل، ترحم مصری از موافقت قطعی شورای گسترش آموزش عالی با ایجاد دو رشته مکانیزاسیون کشاورزی و رشته مدیریت راهبردی گرایش مدیریت بازاریابی در مقطع دکتری در دانشگاه محقق اردبیلی خبر داد و گفت: این دو رشته در دفترچه انتخاب رشته دکتری که طی روزهای اخیر توسط سازمان سنجش آموزش کشور منتشر شده، گنجانده شده اند. 

وی افزود: برای پذیرش دانشجو در سالتحصیلی جدید برای رشته مکانیزاسیون کشاورزی دو نفر برای دوره روزانه و یک نفر برای دوره نوبت دوم(شبانه) و برای رشته مدیریت راهبردی گرایش مدیریت بازاریابی سه نفر برای دوره روزانه و دو نفر برای دوره نوبت دوم(شبانه) ظرفیت اختصاص یافته است. 

مصری با بیان اینکه هدف رشته مکانیزاسیون کشاورزی، برنامه ریزی تاکتیکی و استراتژیکی در حوزه کشاورزی است، تاکید کرد: این رشته علاوه بر جنبه های مدیریت و تحلیل سیستم، به حوزه های انرژی در کشاورزی و مدیریت پسماند کشاورزی پرداخت می کند. 

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه محقق اردبیلی ادامه داد: با توجه به اینکه 40 درصد نیروی فعال اقتصادی استان در حوزه کشاورزی فعالیت می کنند، امید می رود ایجاد این رشته در دانشگاه مادر استان بتواند به مدیریت کلان کشاورزی استان کمک کند. 

وی همچنین با اشاره به رشته مدیریت راهبردی گرایش مدیریت بازاریابی، گفت: فارغ التحصيلان اين رشته به مباحث مربوط به بازار، مباحث تدوين استراتژي هاي سازماني، شناخت مشتريان و نحوه ارتباط با آنها، شناخت فرايندهاي فروش، بازاريابي و خدمات به مشتريان زمينه تسلط داشته و بازار کار مناسبی خواهند داشت. 
 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: