• دوشنبه ۲ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۳
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 982-193-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

رئیس جهاددانشگاهی استان اردبیل:

طرح داناب به دنبال ایجاد ادبیات مشترک برای بهینه سازی مصرف آب است


رئیس جهاددانشگاهی استان اردبیل گفت: در راستای قرارداد همکاری منعقده با شرکت آب منطقه‌اي استان اردبیل، این نهاد با تمام توان و امکانات خود ، طرح "داناب" را در سطح استان اجرا می کند.
 
به گزارش ایسنا منطقه اردبیل، مهران اوچی اردبیلی با اشاره به موضوع قرارداد مذکور افزود: در این قرارداد ارائه خدمات آموزشی و مشاوره در قالب طرح ملی دانش آموزی نجات آب(داناب)، انسان و محیط زیست در مدارس استان پیش بینی شده است.
 
وی با بیان اینکه طرح مذکور در مقطع متوسطه اول مدارس سطح استان اردبیل در مدت 9 ماه اجرا خواهد شد، اظهار کرد:  طرح داناب به دنبال ایجاد یک ادبیات مشترک با جامعه و خصوصاً دانش آموزان است تا بتواند به فرهنگ‌سازی مصرف آب و مدیریت و بهینه سازی آن کمک کند.
 
اوچی طراحی، تدوین و چاپ اقلام انگیزشی آموزشی و فرهنگی برای دانش آموزان، تهیه جزوه آموزشی ویژه معلمان رابط، برگزاری مسابقه ، حضور در جمع دانش آموزان و معلمان با هدف آگاه سازی از ضرورت مصرف بهینه آب و ارائه راهکارهای لازم برای صرفه جویی در مصرف آب ، برگزاری کارگاه های آموزشی برای معلمان، بهره گیری از ظرفیت رسانه ها برای انتقال مدل های مناسب مصرف آب به جامعه و فرهنگ سازی برای تحقق این امر را از برنامه های مدنظر در این طرح عنوان کرد.
 
رئیس جهاددانشگاهی واحد استان اردبیل با بیان اینکه تاکنون  جلسات متعددی با شرکت آب منطقه ای و اداره کل آموزش و پرورش استان اردبیل برای اجرای هرچه بهتر طرح داناب برگزار شده است، یادآور شد: جهاددانشگاهی استان اردبیل از تمام توان و ظرفیت‌های علمی، آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و رسانه‌ای خود برای اجرای موفق این طرح استفاده خواهد کرد .

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: