• شنبه ۷ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 982-894-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

اولین سمن سرای میراث فرهنگی استان اردبیل افتتاح شد


  
  
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری استان اردبیل گفت: اولین سمن سرای میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در مسیر پیشبرد اهداف حوزه های گردشگری استان اردبیل افتتاح شد. 
  
به گزارش ایسنا منطقه اردبیل، با حضور مسئولین استانی و کشوری  اولین سمن سرای میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل در خانه تاریخی سید هاشم ابراهیمی افتتاح شد. 
  
در این مراسم حسین اربابی معاون سرمایه گذاری، امور حقوقی و مجلس سازمان میراث فرهنگی گفت: سازمانهای مردم نهاد یکی از بازوان اصلی دولت در برگزاری برنامه‌های آموزشی، فرهنگی، اجتماعی و برنامه‌های عام المنفعه بحساب می آیند و باید در کنار دولت باشند. 
  
وی افزود: سازمانهای مردم نهاد باید عمده وظایف سازمانها را انجام دهند و نقش سازمان هم در قبال این حمایت از این تشکل‌ها و سیاست گذاری و نظارت بر عملکرد تشکل‌ها می باشد. و تمام سازمانهای مردم نهاد در کنار سازمان میراث فرهنگی و همگام با سازمان باید فعالیت بکنند. 
  
معاون سرمایه گذاری، امور حقوقی و مجلس سازمان میراث فرهنگی بیان کرد: آموزش و توانمند سازی تشکلها باید در راس اهم برنامه‌های این سازمان ها باشد و این توانمند سازی هم باید از طرف خود تشکل‌ها صورت بگیرد. 
  
در ادامه مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل تصریح کرد: 19 سازمان مردم نهاد در حوزه میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری در استان اردبیل  فعالیت می کنند که این می تواند به رونق گردشگری، صنایع دستی و حفظ حراست از میراث فرهنگی این استان تاثیر بسزایی داشته باشد. 
  
فلاحی افزود: جوانگرایی و استفاده از ذهن خلاق و ایده‌های ابتکاری آنان، به ویژه ظرفیت و فعالیت تشکل‌های مردم نهاد در حوزه‌های تخصصی خود می توان رمز توسعه گردشگری استان در حوزه‌های مختلف باشد. 
  
وی افزود: سازمانهای مردم نهاد به دلیل ارتباط و پیوستگی با لایه‌های مختلف جامعه می توانند یک جریان اجتماعی تولید کنند که با آموزش و بستر سازی‌های فرهنگی منجر به تولید سرمایه‌های اجتماعی می شوند. 
 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: