• سه شنبه ۱۷ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۰۲:۳۱
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 982-1294-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

قاری بین‌المللی قرآن تاکید کرد:

ذکر خدا و مراجعه به قرآن ضامن سلامت زندگی است

قاری بین‌المللی قرآن گفت: ذکر خدا و مراجعه به قرآن به عنوان بالاترین اذکار، ضامن سلامت زندگی است. 

رضا محمدپور در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه اردبیل گفت: قرآن كريم كتابي است كه براي تمام شئون زندگي داراي برنامه است و چنين نيست كه فقط مسائل اعتقادي و ديني در اين كتاب تشريح شده باشد بلكه برنامه كامل و جامعي براي ابعاد مختلف زندگي انسان ارائه نموده است و به عبارت ديگر از جنبه‌هاي مختلف به هدايت همه‌جانبه انسان به سوي سعادت پرداخته است. 

وی با اشاره به تاثیر موارد مطروحه در قرآن برای زندگی فردی، گفت: در بعد زندگي فردي از نحوه پاسخ گويي به سلام و تحيت، نحوه وارد شدن به خانه و تا ایجاد آرامش روحی و روانی را می‌توان در قرآن پیدا کرد؛ بطوریکه در آیه ۱۲۴ سوره طه آمده است: «هرکس از یاد من رویگردان شود زندگی تنگ و سختی خواهد داشت...»، لذا ذکر خدا و مراجعه به قرآن به عنوان بالاترین اذکار، ضامن سلامت زندگی است. 

محمدپور با بیان اینکه قرآن و تفسیر برخی آیات برای برخی افراد قابل تفسیر نیست، تصریح کرد: برای عنوان این مورد برای اینگونه افراد، نخست بايد باور داشت كه خالق يكتاي جهان، هرگز بشر را به حال خود رها نكرده است، بلكه نسخه نحوه زندگي او را يقينا تدوين كرده، حال با اين باور بايد به دنبال اين نسخه گشت. رسول مكرم اسلام به عنوان آخرين پيام آور وحي، مأمور ابلاغ  اين امر بوده است. 

قاری بین‌المللی قرآن يكي از خصوصيات این كتاب انسان ساز را تازگي، طراوت و به روز بودن مطالب و مضامين آن عنوان کرد و گفت: قرآن كريم قادر به پاسخگويي به نيازهاي مختلف جوامع بشري است؛ به شرطي كه خود را به قرآن عرضه كنيم و با ارتقاي ظرفيت وجودي خود، پاسخ نيازهاي مختلف را از اين كتاب جامعه ساز استخراج كنيم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: