• سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 982-25990-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

معاون استاندار اردبیل:

سند توسعه آموزش‌های مهارتی در استان اردبیل تدوین می‌شود


سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری اردبیل از آغاز اقدامات تدوین سند توسعه آموزش‌های مهارتی در استان خبر داد.

به گزارش ایسنا، منطقه اردبیل، ارژنگ عزیزی در جلسه کارگروه تخصصی اشتغال و شورای مهارت استان اردبیل اظهار کرد: در این سند نیاز رشته‌های مهارتی استان، منابع انسانی و مادی در افق 1400 استخراج و تدوین می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: برای ورود به عرصه اشتغال، مهارت اصلی‌ترین مولفه است که باید حوزه‌های آموزشی و مهارتی این موضوع را سرلوحه برنامه‌های خود قرار دهند.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری اردبیل همکاری دانشگاه‌ها و آموزش و پرورش با دستگاه‌های مهارت‌آموزی و بخش خصوصی را ضروری دانست و گفت: دانش‌آموزان و دانشجویان باید برای سپری کردن دوره‌های عملی در مراکز مهارت آموزی و کارگاه‌ها حضور یابند.

عزیزی افزود: سرمایه‌گذاری و ایجاد اشتغال، نیازمند نیروهای ماهر و با تجربه می‌باشد و در همین راستا لازم است آموزش‌های عملی به نیروهای تحصیل کرده و در حال تحصیل ارائه شود.

در این جلسه مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان نیز با ارائه گزارشی از روند تهیه سند راهبردی توسعه آموزش‌های مهارتی، خواستارهمکاری دستگاه‌ها در تدوین این سند شد.

قاسم رحیمی افزود: این سند به دنبال شناسایی وضعیت موجود استان در زمینه مهارت‌ها بوده تا به واسطه آن مسیر مهارت‌آموزی تا سال 1400 تعریف شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: