• پنجشنبه ۲۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 982-27590-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

نماینده مردم اردبیل در مجلس خبر داد:

اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی اجتماع‌محور در استان اردبیل توسط بنیاد برکت


نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی از اجرای طرح‌های اشتغالزایی اجتماع‌محور در استان اردبیل توسط بنیاد برکت خبر داد.

به گزارش ایسنا، منطقه اردبیل، صدیف بدری با اشاره به اینکه عملکرد بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در حوزه‌‍‌ اشتغالزایی در مناطق محروم مناسب و قابل دفاع است، خاطرنشان کرد: بنیاد تاکنون اقدامات خوبی را در حوزه‌های اشتغالزایی، ساخت مدرسه و فعالیت‌های عمرانی و زیربنایی در مناطق و روستاهای محروم استان نظیر شهرهای اردبیل، نمین، نیر و سرعین به پایان رسانده است.

وی با اشاره به اجرای طرح‌های اشتغالزایی اجتماع‌محور در استان اردبیل توسط بنیاد برکت خاطرنشان کرد: بنیاد برکت با ایجاد اشتغال به ویژه کسب ‌و کارهای خرد و خانگی در مناطق روستایی و محروم می‌تواند به محرومیت‌زدایی و توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی استان اردبیل کمک کند.

نماینده‌ مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بنیاد برکت تاکنون 400 طرح اشتغالزایی اجتماع‌محور را در استان اردبیل به بهره‌برداری رسانده است، افزود: ما در دیداری که با مدیرعامل بنیاد برکت داشتیم مقرر شد به همراه استاندار اردبیل در دیداری با دکتر مخبر رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) گزارشی از ظرفیت‌های استان و فرصت‌های بالقوه به‌ویژه در حوزه‌ی اشتغالزایی را ارایه دهیم.

بدری یادآور شد: بنیاد برکت علاوه بر ایجاد شغل‌های اجتماع‌محور خرد و خانگی و ساخت مدارس در روستاها و مناطق محروم استان اردبیل، در قالب مدل توانمندسازی اقتصادی و اشتغالزایی بنگاه‌محور در یک شرکت سازنده ‌سرم به عنوان یکی از بزرگ‌ترین مجموعه‌ها‌ی صنعتی در استان اردبیل مشارکت و سرمایه‌گذاری کرده است.

وی اظهار امیدواری کرد؛ چنین اقداماتی در سالجاری نیز در استان اردبیل ادامه داشته باشد.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس با اشاره به نرخ بالای بیکاری در استان اردبیل تصریح کرد: نرخ بیکاری در میان جوانان تحصیل‌کرده‌ استان بیشتر از 15 درصد است که بنیاد برکت با ورود به حوزه‌ ایجاد فرصت‌های شغلی به‌ویژه از نوع خرد و خانگی می‌تواند به رفع معضل بیکاری در منطقه کمک کند.

بدری ادامه داد: برخی از مناطق استان مانند شهر نمین و روستاهای آن در حوزه‌ صنایع دستی دارای استعدادها و توانایی‌های بالقوه‌ای است که بنیاد برکت می‌تواند با شناسایی این مناطق گام‌های اساسی را در ایجاد اشتغال این مناطق بردارد.

وی از گردشگری، کشاورزی، دامپروری سبک و سنگین، صنعت و معدن و محصولات گلخانه‌ای به عنوان یکی دیگر از رسته‌های دارای ظرفیت اشتغال در اردبیل نام برد و بیان کرد: آماده‌سازی طرح‌های مرتبط با اشتغا‌زایی در استانداری اردبیل در دستور کار قرار دارد.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: این طرح‌ها که با توجه به شرایط و  قابلیت‌های هر منطقه تهیه شده است در دیدار با رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) پیشنهاد و ارایه خواهد شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: