• دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 982-32190-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل خبر داد:

پرداخت 400 هزار تومان حقوق ماهانه به کارورزان


مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل از پرداخت 400 هزار تومان حقوق ماهانه به کارورزان در اردبیل خبر داد.

به گزارش ایسنا، منطقه اردبیل، قاسم رحیمی در جلسه مشترک صاحبان واحدهای تولیدی و بیمه تامین اجتماعی اظهار کرد: در قالب طرح کارورزی فارغ‌التحصیلان دانشگاهی به مدت چهار تا 6 ماه در کارگاه‌ها و واحدهای تولیدی مشغول کار می‌شوند که دولت پرداخت حقوق مابین 300 تا 400 هزار تومان را به این افراد متقبل شده است.

وی خاطرنشان کرد: کارفرمایانی که دو سال این افراد را بکارگیری کنند از پرداخت حق بیمه معاف بوده و سایر حمایت‌های قانونی نیز از آنها انجام می‌شود.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل ضرورت حمایت از شرکت‌های دانش بنیان و کارآفرینان حوزه فناوری‌های نوین را یادآور شد و بیان کرد: قرار است با پرداخت تسهیلات ارزان قیمت از کارآفرینان در این بخش حمایت شود.

رحیمی افزود: در صورت درخواست کارفرمایان بدهی آنها به بیمه تامین اجتماعی در اقساط 45 تا 60 ماهه تقسیط شده تا دغدغه آنها از بابت ادامه تولید برطرف شود.

وی ادامه داد: با درخواست کارفرمایان بخشودگی جرایم و تقسیط بدهی به بیمه تامین اجتماعی اعمال می‌شود تا در این تحریم‌های ظالمانه آنها با مشکلات و بحران‌های جدیدی روبرو نشوند.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل در مورد تمدید دفترچه درمانی کارگران با پرداخت اولین قسط بدهی کارفرمایان تصریح کرد: هیچ مشکلی در تمدید دفترچه و ارائه خدمات به کارگران با اعمال این قوانین به وجود نمی‌آید.

رحیمی اظهار کرد: کارفرمایانی که به دلیل بدهی معوق و مشکلات اقتصادی دچار بحران مالی شده‌اند از طریق بیمه تامین اجتماعی مورد مساعدت قرار می‌گیرند تا برخی از موانع و مشکلات آنها به نوعی برطرف شود.

در این جلسه مدیر کل امور مالیاتی استان اردبیل نیز در سخنانی گفت: بخشودگی و تقسیط بدهی مالیاتی صاحبان واحدهای تولیدی و مودیان اعلام شده که براساس این بخشنامه 100 درصد بخشودگی جرایم اعمال خواهد شد.

رسول نوع‌پرور بیان کرد: این بخشودگی‌ها به شرطی اعمال می‌شود که صاحبان واحدهای تولیدی در موعد مقرر نسبت به ارائه اظهارنامه مالیاتی خود اقدام کرده و به صورت شفاف آمار و ارقام دقیق بدهی مالیاتی خود را اعلام کنند.

وی افزود: تمامی واردکنندگان و صادرکنندگان موظفند اطلاعات خود را در سامانه مالیاتی قرار دهند و براساس احکام مالیاتی سال جدید و تبصره 8 ضرورت دارد درآمد صادرات کالا و خدمات به صورت ارز به چرخه اقتصاد کشور بازگردد وگرنه افراد با جرایم مالیاتی روبرو می‌شوند.

نوع‌پرور تصریح کرد: پیمانکارانی که از دستگاه‌های اجرایی مطالباتی دارند مالیات خود را بعد از تعیین صورت وضعیت تا 9 درصد پرداخت خواهند کرد که قرار شده این پرداختی‌ها بعد از تسویه حساب دستگاه‌های دولتی از طریق پرداخت مطالبات انجام شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: