• دوشنبه ۲۰ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 983-10690-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

مدیر کل سابق کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل:

سالانه 4 باب کتابخانه افتتاح کردیم


مدیر کل سابق کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل گفت: در دوران مسئولیتی که در کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل داشتم سالانه چهار باب کتابخانه احداث و افتتاح کردیم.

به گزارش ایسنا، منطقه اردبیل، رباب عزیزخانی در مراسم تکریم و معارفه مدیر کل جدید کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل اظهار کرد: بنده یک هزار و 646 روز در کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل در خدمت همشهریان بودم و در این مدت کارها و اقداماتی که انجام شده در سایه یک تلاش دسته جمعی و گروهی در این نهاد فرهنگی و عمومی بوده است.

وی خاطرنشان کرد: تا پایان سال 93 اعضای فعال کتابخانه‌های عمومی استان 46 هزار نفر بود که این رقم در حال حاضر به 60 هزار عضو فعال رسیده که 24 درصد در این مدت رشد نشان می‌دهد.

مدیر کل سابق کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل تعداد منابع مکتوب در کتابخانه‌های استان را با رشد 35 درصدی حدود یک میلیون و 200 هزار نسخه اعلام کرد و گفت: ما در جذب منابع مکتوب کتابخانه‌ها از طریق نهاد 22 درصد و کمک‌های خیرین و شهروندان 13 درصد فعالیت موثری را شاهد بودیم به طوری که در حال حاضر 60 باب کتابخانه در سطح استان فعالیت می‌کنند.

عزیزخانی با یادآوری اینکه در دوران مسئولیت بنده هر سال چهار باب کتابخانه افتتاح شده و در این دوره شاهد افتتاح 15 باب کتابخانه بودیم، افزود: در این مدت 15 میلیارد تومان اعتبارات دولتی و 8 میلیارد و 800 میلیون تومان منابع مردمی و خیرین را در احداث این کتابخانه‌ها و همراهی بانک پاسارگاد و موسسه قلم‌چی شاهد بودیم.

وی به تجهیز کتابخانه‌های عمومی به امکانات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری اجرای بیش از هزار برنامه در طول سال در کتابخانه‌های عمومی یادآور شد و تصریح کرد: در این پنج سال شاهد برگزاری چهار جشنواره کتابخوانی رضوی، تخصیص 90 درصدی اعتبارات تملک دارایی، جذب مناسب 4 درصد سهم کتابخانه‌های عمومی از درآمد شهرداری‌ها، ارتقای کمی و کیفی فعالیت کتابخانه‌های عمومی و ارتقای رتبه از 29 کشوری به رتبه هشتم کشوری بودیم.

مدیر کل سابق کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل ادامه داد: ما در سال‌های گذشته به عنوان دستگاه برتر در حوزه غنی‌سازی اوقات فراغت انتخاب شدیم و در این مدت شاهد برگزاری نشست‌های مختلف ادبی، فعال شدن بخش نویسندگان، برگزاری مسابقات متعدد کتابخوانی، کارگاه‌های ادبیات خلاق و سایر نشست‌های تخصصی بودیم که با همکاری و مشارکت اولین سمن فعال در این حوزه به انجام رسیده است.

عزیزخانی به تجلیل از کتابفروشی‌ها، راه‌اندازی کمپین «من عضو کتابخانه‌ها هستم»، برگزاری مراسم رروز جهانی کتاب و برپایی غرفه‌ها و ایستگاه‌های متعدد کتابخوانی در سطح استان و اجرای طرح وقف کتاب و تجلیل از نویسندگان بومی و مطرح استان در سطح ملی اشاره کرد و گفت: این طرح‌ها و برنامه‌ها در طول پنج سال گذشته در کتابخانه‌های عمومی اردبیل به انجام رسیده است.

وی با اشاره به اینکه 30 درصد کتابخانه‌های استان نسبت به جذب رایگان اعضا در مناطق محروم اقدام می‌کنند، بیان کرد: ما شاهد ساخت دو کتابخانه در گرمی به همت بنیاد علوی هستیم که در سال‌های گذشته نیز امر کتابخانه‌سازی در مناطق محروم شهری و روستاها به انجام رسیده است.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: