• شنبه ۲۵ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۳
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 983-1794-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

معاون سازمان میراث فرهنگی کشور:

سردر عالی قاپو تکمیل کننده سیر عرفانی مجموعه جهانی شیخ صفی است

  
معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور گفت: سردر عالی قاپو تکمیل کننده سیر عرفانی مجموعه جهانی شیخ صفی می باشد و یکی از فاخرترین پروژه های میراث فرهنگی استان اردبیل به شمار می رود. 
   
  
به گزارش به گزارش ایسنا منطقه اردبیل، محمد حسن طالبیان در بازدید از مجموعه جهانی شیخ صفی الدین اردبیلی تصریح کرد: سردر عالی قاپو تکمیل کننده سیر عرفانی مجموعه جهانی شیخ صفی می باشد و یکی از فاخرترین پروژه‌های میراث فرهنگی به شمار می رود بطوریکه می توان گفت این تنها مجموعه‌ای است که باعث خوانا سازی مجموعه جهانی شیخ صفی خواهد بود. 
  
معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور افزود: سردر عالی قاپو می تواند تحول مهمی در پشتیبانی از معیارهای یونسکو در این مجموعه باشد و این کار مطابق با پرونده پایگاه جهانی شیخ صفی هم است. 
  
طالبیان ادامه داد: مجموعه تاریخی شیخ کلخوران نیز پیشرفت بسیار خوبی داشته است و ساماندهی و توسعه آن می تواند این مجموعه را به مقصد اصلی زیارتی و گردشگری در استان اردبیل تبدیل کند. 
  
وی اضافه کرد: همچنین مجموعه جمعه مسجد که جزء مطالبات مردم بود غیر از کارهای خوبی که در آن در حال انجام است نیازمند اقدامات فراتری بوده و مجوز کاوش‌های باستانشناسی آن نیز در حال انجام است. 
  
معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور ادامه داد: یک گروه از ایکاموس در حال کار روی گنبد جمعه مسجد است و بعد از کارهای علمی، اقدامات لازم انجام خواهد گرفت.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: