• یکشنبه ۲۶ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۲
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 983-1894-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی اردبیل:

پرونده ثبت ملی مراسم سنتی چومچه خاتون در حال تدوین است


    
معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: چومچه خاتون از مراسمات سنتی و کهن منطقه شهرستان کوثر می باشد  بطوریکه پرونده ثبت ملی این مراسم سنتی در حال تدوین است. 
    
  
به گزارش ایسنا منطقه اردبیل، صغری فرشی در جمع خبرنگاران اظهارکرد: چومچه خاتون از مراسمات سنتی و کهن منطقه شهرستان کوثر می باشد و پرونده ثبت ملی این مراسم سنتی در حال تدوین است. 
  
وی گفت: در نظر داریم قابلیت‌ها و ظرفیتهای پنهان استان را در اولویتهای گردشگری سال جاری بستر سازی و معرفی کنیم. 
  
معاون گردشگری میراث فرهنگی استان اردبیل تصریح کرد: در این راستا برنامه‌های خوبی برای معرفی جاذبه‌های تاریخی و طبیعی شهرستان کوثر داریم که اجرای این برنامه‌ها نیازمند حمایت مسئولان شهرستانی است. 
  
فرشی ادامه داد: نامگذاری امسال به عنوان سال رونق تولید از سوی مقام معظم رهبری تکلیف ما را برای تلاش بیشتر برای توسعه گردشگری در استان سنگین تر کرده است بطوریکه گردشگری به عنوان یکی از درآمدزاترین شاخه‌های اقتصاد غیر نفتی می‌تواند راهگشای بسیاری از مشکلات موجود در استان باشد. 
  
وی اضافه کرد: اجرای طرح زمستان بیدار در سال گذشته به خوبی نشان داد که می توان از قابلیت‌های فصول مختلف برای جذب گردشگر در استان استفاده نمود. 
  
فرشی با اشاره به نقش رسانه‌ها در معرفی پتانسیل‌های استان در حوزه گردشگری تاکید کرد: رسانه‌های استان اردبیل در این مدت کمک بسیاری در شناساندن جاذبه‌های تاریخی و طبیعی استان اردبیل در سطح ملی و حتی بین المللی داشته است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: