• دوشنبه ۲۷ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 983-15990-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

میزبانی به ساعت جهانی؛

لیگ والیبال اردبیل را جهانی می‌کنددر حالی هفته چهارم لیگ والیبال ملت‌های جهان این بار به میزبانی اردبیل برگزار می‌شود که در سایه این رقابت‌ها آوازه اردبیل نیز جهانی خواهد شد.

به گزارش ایسنا، منطقه اردبیل، در حالی دارالارشاد اردبیل در اواخر این هفته میزبان رویداد جهانی در هیبت ورزش والیبال است که اینبار از چهار کشور استرالیا، فرانسه، پرتغال و ایران بلندقامتان رشته والیبال در اردبیل گرد هم می‌آیند تا رقابتی نفس‌گیر را برای قرار گرفتن در صدر رقابت‌های لیگ جهانی والیبال تجربه کرده و انجام دهند.

برگزاری این رویداد که مترادف با ایام گردشگری و ظرفیت‌ بی‌نظیر استان در پذیرایی از میهمانان، گردشگران و توریسم جهانی و بین‌المللی است فرصتی استثنائی فراهم کرده تا آب‌های گرم سرعین، بقعه جهانی شیخ صفی‌الدین، پیست‌‌های اسکی آلوارس و فندقلو، شورابیل با رینگ سلامت و ده‌ها جاذبه دیگر گردشگری میزبان شرکت‌کنندگان در این رویداد جهانی باشد تا در کنار این رقابت‌ها مسافران مقصد اردبیل از سوغاتی‌های شیرین این استان از عسل و حلوای سیاه گرفته تا آش دوغ را مزمزه کرده و به اردبیل اعتباری جهانی ببخشند.

در آخرین جلسه هماهنگی ستاد برگزاری لیگ والیبال ملت‌های جهان در اردبیل همه پای کار آمدند و این نشان از تعامل خوب در استان اردبیل برای میزبانی در خور این رویداد بین‌المللی است تا بار دیگر شهره اردبیل بر آفاق افتاده و چشم جهانیان به دیار شیخ صفی‌الدین اردبیلی معطوف شود.

در یک پویش مردمی و در روزهای اخیر زیباسازی ورودی شهر و مسیر اردبیل – سرعین به طول 20 کیلوتر به همت جوانان و گروه‌های داوطلب به انجام رسید تا آراستگی شهر اردبیل در میزبانی از این رویداد ورزشی بیش از گذشته نمود و جلوه‌ای عینی یابد.

نقاط مختلف شهر اردبیل با تبلیغاتی وسیع آراسته به بنرها، استندها و تابلوهای تبلیغاتی با تنوع نمایه‌های والیبال شده تا هر آنکس که وارد این شهر بیش از همه به برگزاری این رویداد جهانی آگاه و مطلع شده و در انتظار برگزاری این رویداد جهانی باشند که به ساعت جهانی از روز جمعه در اردبیل کلید می‌خورد.

اما سوت ست چهارم لیگ والیبال ملت‌های جهان این بار در ورزشگاه 6 هزار نفری جهان پهلوان رضازاده اردبیل در حالی نواخته خواهد شد که از چند روز پیش مقدمات آماده‌سازی این سالن با تجهیز به کفپوش استاندارد، سیستم روشنایی و اینترنت پرسرعت مورد تائید فدراسیون جهانی والیبال قرار گرفته و روز به روز بر تب برگزاری این مسابقات در اردبیل افزوده می‌شود.

اردبیل که تجربه دو دوره میزبانی مسابقات جهانی و آسیایی والیبال را دارد این بار نیز در قالب هفته چهارم لیگ والیبال ملت‌های جهان خود را آماده پذیرایی از والیبالیست‌های سه کشور و بلندقامتان ایران خواهد کرد تا این بار نیز با پشتیبانی تماشاگران اردبیلی تیم والیبال ما تجربه خوش صدرنشینی را در این لیگ تجربه کرده و کامش به مانند عسل سبلان و حلوای سیاه شیرین‌تر شود.

مدیر کل ورزش و جوانان استان اردبیل که این روزها مشغله فراوان در تدارک اردبیل برای میزبانی این رویداد را دارد، به رغم تجربه چندین ساله در میزبانی مسابقات جهانی، بین‌المللی، آسیایی و ملی در تلاش است تا با تدارک تمامی امکانات اردبیل را به میزبانی شایسته و آبرومند در این رویداد تبدیل کند که در این زمینه از تجهیز سالن 6 هزار نفری رضازاده به تمامی امکانات برای برگزاری و پخش این رویدادها از طریق رسانه‌ها خبر داد.

بهرام آقاخانی اظهار کرد: در ساعت 1:30 بامداد سه‌شنبه تیم استرالیا وارد تبریز می‌شود و قرار است تیم‌های پرتغال و فرانسه نیز فردا از طریق تهران و با استقبال رسمی مسئولان وارد اردبیل شوند.

وی با اشاره به اینکه تمام دستگاه‌ها برای برگزاری مطلوب و شایسته این رویداد جهانی در اردبیل پای کار آمده‌اند، خاطرنشان کرد: هماهنگی‌های لازم با نیروهای نظامی و انتظامی به عمل آمده و ما با کمترین مشکلی شاهد برگزاری هفته چهارم لیگ والیبال ملت‌های جهان در اردبیل خواهیم بود.

اما شهردار اردبیل نیز که این روزها ایام پرمشغله‌ای را در راستای استفاده بهینه از ایام فصل کاری در اردبیل سپری می‌کند، با ابراز خرسندی از حضور 4 تیم نامدار والیبال جهانی در اردبیل بیان کرد: ما خوشبختانه در طول برگزاری این مسابقات هیچ عملیات عمرانی را در محدوده ورزشگاه رضازاده اردبیل نخواهیم داشت.

حمید لطف‌اللهیان با بیان اینکه تمامی امکانات و تجهیزات شهرداری در کنار ورزش و جوانان مهیای برگزاری مطلوب این رویداد در اردبیل است، تصریح کرد: مکان‌های گردشگری و تفریحی اردبیل از جمله شورابیل برای پذیرایی از میهمانان آماده شده به طوری که ما آماده میزبانی و برپایی ضیافت در این مجموعه برای میهمانانی هستیم که در این رویداد تلاش می‌کنند تا از جاذبه‌های گردشگری شهر اردبیل دیدن کنند.

وی برگزاری لیگ والیبال ملت‌های جهان در اردبیل را فرصتی استثنائی در معرفی جاذبه‌های اردبیل در سطح جهانی و بین‌المللی دانست و یادآور شد: با همکاری ورزش و جوانان آمادگی نصب المان‌ها و نمادهای این مسابقات را در میادین و خیابان‌های شهر داریم و در کنار آن سعی خواهیم کرد در روزهای آینده هر چند با تاخیر تقویت تبلیغات محیطی را به شکل گسترده و وسیع انجام دهیم.

لطف‌اللهیان معرفی ابنیه‌های تاریخی، جاذبه‌های طبیعی و مواهب خدادادی اردبیل را از دیگر مزیت‌های حضور ورزشکاران در اردبیل اعلام و تصریح کرد: ما حتی آمادگی برگزاری تورهای اردبیل‌گردی را برای میهمانان این رقابت‌ها داریم و شهرداری برای برگزاری برنامه‌های فرهنگی – هنری همراه با پذیرایی و برپایی ضیافت شام برای این میهمانان اعلام آمادگی می‌کند.

لطف‌اللهیان ادامه داد: به میمنت برگزاری این رویداد و با هدف توسعه ورزش همگانی به ویژه ترغیب مردم به رشته والیبال سعی داریم تا چندین سالن ورزشی را در شهر اردبیل افتتاح کرده و در این زمینه همراه با برگزاری این رویداد در خدمت علاقمندان باشیم.

اما ایجاد امینت این مسابقات نیز برعهده نیروی انتظامی است که براساس اعلام فرماندهی انتظامی استان اردبیل بیش از ده‌ها اکیپ تلاش می‌کنند تا در کنار تامین امنیت سالن مسابقات امنیت محل استقرار تیم‌ها، حضور تیم‌ها در مسیر اردبیل – سرعین و بالعکس و همچنین اطراف ورزشگاه را تامین کرده و زمینه آرامش بیشتر را برای برگزاری این رویداد مهیا کنند.

سردار هوشنگ حسینی خاطرنشان کرد: به هیچ وجه اجازه ورود افراد بدون بلیط و خبرنگاران بدون کارت شناسایی و کارت معتبر حضور در سالن را نخواهیم داد و قطعا محل استقرار بانوان مشخص است که هیچ اخلالی در روند برگزاری مسابقات ایجاد نخواهد شد.

اما ایران که این روزها در صدر توجه مجامع بین‌المللی جهانی قرار دارد و مترادف با والیبال نام دو شهر ارومیه و اردبیل را از کشورمان می‌شنویم در هفته چهارم لیگ جهانی والیبال در یک نبرد حساس با رقبا والیبالیست‌های کشورمان تلاش خواهند کرد تا با دست پر از اردبیل برگشته و به هفته‌های بعد این رقابت‌ها امیدوار باشند.

استاندار اردبیل نیز که این روزها دغدغه و مشغله برگزاری آبرومند دو رویداد گردشگری سلامت با حضور 10 کشور عضو اکو و مسابقات جهانی والیبال را دارد در مورد آمادگی شهر اردبیل اظهار کرد: در هر برهه از زمان استکبار جهانی درصدد است تا ایران را در پائین‌ترین درجه از توجهات جهانی و بین‌المللی قرار دهد اما به قدرت و حکمت الهی ایران اسلامی ما امروز در عرصه‌های مختلف به ویژه ورزشی آوازه صدرنشینی در عرصه جهانی یافته و به نظر می‌رسد به واسطه حضور قدرتمندانه در رقابت‌های لیگ جهانی والیبال بتواند همچنان سیطره خود را نشان دهد.

اکبر بهنامجو بر رفع نواقصات سالن ورزشی 6 هزار نفری رضازاده در روزهای منتهی به برگزاری این مسابقات در اردبیل تاکید کرد و گفت: با رایزنی که در ماه‌های گذشته با وزارت ورزش و جوانان داشتیم آمادگی خود را برای میزبانی مسابقات جهانی و بین‌المللی در رشته‌های مختلف اعلام کردیم تا اردبیل را به عنوان قطب گردشگری کشورمان به صدر توجهات جهانی و بین‌المللی ببریم.

وی این رویداد را فرصتی استثنایی برای نمود و نمایش توانمندی‌های گردشگری و شناساندن گوشه‌هایی از استعدادهای بی‌نظیر اردبیل در حوزه سرمایه‌گذاری در این حوزه پردرآمد توصیف و خاطرنشان کرد: رایزنی‌های اولیه برای برگزاری مسابقات جهانی اسکی را نیز در اردبیل انجام دادیم که امیدواریم مسابقات والیبال طلیعه خوبی برای میزبانی اردبیل در سایر رخدادهای جهانی و بین‌المللی باشد.

در تب و تاب این روزهای والیبال که اردبیل نیز در بالا بردن این تب و تاب سهم بسزایی دارد باید منتظر ماند و دید تا دین اردبیل در میزبانی شایسته مسابقات لیگ جهانی و تداوم صدرنشینی کشورمان در این مسابقات در مقابل رقبای تراز اول جهانی چگونه و به چه نحوی ادا خواهد شد.

گزارش: عادله جوادزاده

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: