• سه شنبه ۲۸ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 983-16290-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

مدیر کل راهداری استان اردبیل خبر داد:

توزیع 9 هزار و 500 کلاه ایمنی بین موتورسواران


مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل از توزیع 9 هزار و 500 کلاه ایمنی در بین راکبان موتورسیکلت در صیانت از جان آنها در هنگام موتورسواری خبر داد.

به گزارش ایسنا، منطقه اردبیل، علی رحمتی در همایش کاربران آسیب‌پذیر جاده‌ای در اردبیل اظهار کرد: از سال 91 و با هدف کاهش تصادفات و تلفات جاده‌ای در بین کاربران آسیب‌پذیر بیش از 234 همایش را در شهرها و بخش‌های مختلف استان اردبیل برگزار کردیم.

وی این کاربران را شامل راکبان موتورسیکلت، صاحبان ادوات کشاورزی و وانت‌بارها اعلام و خاطرنشان کرد: در راستای ارتقای ایمنی این رانندگان علاوه بر آگاهسازی و ارائه راهکارهای پیشگیرانه سعی کردیم تا آسیب‌های احتمالی به حداقل برسد.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل از توزیع 9 هزار و 500 کلاه ایمنی در بین موتورسواران خبر داد و بیان کرد: دو هزار کپسول اطفای حریق نیز در بین صاحبان ادوات کشاورزی توزیع شده است.

رحمتی به توزیع دو هزار بسته شبرنگ چهارتایی در بین صاحبان این ادوات و وسایط نقلیه اشاره کرد و گفت: با همکاری پلیس راه استان و با اقدامات هشداردهنده در ماه‌های گذشته تصادفات در بین این ادوات آسیب‌پذیر به حداقل رسیده است.

وی ضرورت استفاده از کلاه ایمنی را برای موتورسواران یادآور شد و بیان کرد: از مجموع 196 نفر متوفی سال گذشته در جاده‌های اردبیل 19 نفر از آنها مربوط به راکبان موتورسیکلت بوده‌اند.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل ادامه داد: تمام تلاش ما بر این است تا بهترین شرایط را برای ارتقای ایمنی موتورسواران و صاحبان ادوات کشاورزی و وانت‌بارها فراهم آوریم که در این باب برگزاری کلاس‌های آموزشی و کارگاه‌های ارتقای ایمنی مدنظر و مورد توجه است.

رحمتی در ادامه به کاهش تصادفات جاده‌ای در دو ماه گذشته اشاره کرد و گفت: با برنامه‌ریزی‌‌هایی که انجام شده سعی اداره کل راهداری و پلیس بر این است تا ایمنی و ارتقای سلامت رانندگان را در عبور و مرور از جاده‌های استان شاهد باشیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: