• دوشنبه ۲۷ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 983-16690-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

برای شرکت در همایش بین‌المللی اکو؛

میهمانان خارجی وارد اردبیل شدند/آغاز همایش سلامت و گردشگری اکو از فردا در اردبیل


همایش بین‌المللی سلامت و گردشگری اکو که با حضور 26 کشور در اردبیل برگزار می‌شود، امروز با ورود میهمانان خارجی استارت خورد.

به گزارش ایسنا، منطقه اردبیل، شرکت‌کنندگان این همایش بین‌المللی که از عصر امروز و از طریق فرودگاه وارد اردبیل شدند قرار است از صبح فردا کار برگزاری این همایش را استارت بزنند که مراسم استقبال رسمی از میهمانان همایش فردا در بقعه جهانی شیخ‌صفی‌الدین برگزار شده سپس میهمانان با حضور در دانشگاه محقق اردبیلی و برگزاری آئین افتتاح این همایش را در قالب نشست‌های تخصصی، کارگاه‌ها، نمایشگاه‌های جنبی، رایزنی برای حضور سرمایه‌گذاران و گردشگران حوزه سلامت طی سه روز آینده ادامه خواهند داد.

دبیر دومین همایش سلامت و گردشگری اکو با خوشامدگوئی به میهمانان و شرکت کنندگان در این رویداد بین‌المللی اظهار کرد: علاوه بر 10 کشور عضو اکو با پوشش جمعیتی 330 میلیون نفری 65 میهمان خارجی این رویداد از کشورهای آسیایی و اروپائی نظیر یونان، انگلیس، مالزی و هند وارد اردبیل شدند تا در این همایش سه روزه با محوریت سلامت و گردشگری که شهر اردبیل پایتخت گردشگری کشور محسوب می‌شود بتواند فضا و فرصت سرمایه‌گذاری را برای فعالان این بخش به وجود آورد.

بهروز پورسلیمان خاطرنشان کرد: اردبیل با داشتن 110 چشمه آبگرم و سرد معدنی و صدها جاذبه طبیعی و همچنین ارتباط و تعامل با کشور آذربایجان و حوزه قفقاز همه ساله میزبان گردشگران حوزه سلامت است که برگزاری این رویداد نیز فرصتی برای معرفی توانمندی‌های این استان در حوزه سلامت و گردشگری است.

وی از حضور سفرا، وزرا و برخی از میهمانان برجسته کشوری و جهانی در این رویداد خبر داد و بیان کرد: ما در این سه روز هم در دانشگاه محقق اردبیلی، هم در محل دایمی نمایشگاه بین‌المللی اردبیل و هم لابی هتل‌ها فضایی را برای رایزنی با سرمایه‌گذاران و کارآفرینان عرصه‌های ملی و جهانی پدید آوردیم تا خروجی این رویداد که دربرگیرنده جمعیت بیشماری در سطح آسیایی و اروپائی‌ است، مثبت و سازنده در مسیر توسعه استان اردبیل باشد.

اما در کنار اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی استان اردبیل سایر دستگاه‌ها نیز پای کار آمدند تا در روزهای پرکار و میزبانی متعدد این استان از گردشگران و اهالی توریسم اعم از حوزه سلامت و ورزش بتوان در سایر بخش‌ها نیز به تقویت اقتصاد روبه رشد استان کمک کرد تا صنعت پرمنفعت گردشگری بتواند ممری برای تحول اقتصادی این استان و تحرک و پویایی بیشتر باشد.

هر چند در حال حاضر سهم اردبیل از توسعه اقتصاد گردشگری و حوزه‌های کشاورزی و صنعت در قیاس با دیگر استان‌ها پائین است اما میزبانی همین رویدادها خود می‌تواند موتور محرکه‌ای برای تحول و حرکت روبه جلوی استان در حوزه‌های مختلف باشد تا بهتر و بیشتر بتوان به آینده این استان امیدوار بود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: