• سه شنبه ۲۸ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 983-17390-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

قائم مقام وزیر بهداشت:

ایران پذیرای 20میلیون توریسم سلامت خواهد بود


قائم مقام وزیر بهداشت گفت: در افق 1404 کشور ایران میزبان 20میلیون توریسم سلامت خواهد بود.

به گزارش ایسنا منطقه اردبیل, حریرچی با بیان اینکه در چهل سال اخیر تحولات چشمگیر در حوزه ارتقا سلامت وبهداشت رقم خورده است, گفت: به برکت انقلاب اسلامی امید به زندگی در مردان به 75 سال و در زنان به 79.5سال افزایش یافته است.

وی در ادامه گفت: هزینه کرد ما در حوزه سلامت در طول سال به یک هزار و77دلار می رسد که 4.8صدم تولید ناخالص ملی را به خود اختصاص داده است.

وی بابیان اینکه جایگاه کشور ما در حوزه کارآمدی سلامت در دو دهه اخیر بیش از 30رتبه افزایش یافته است, گفت: درسال 2017ما پذیرای 300هزار نفر گردشکر در حوزه سلامت در کشور بودیم که بیمارستانهای متعدد ایران پذیرای آنها بودند.

قائم وزیربهداشت  به هدف گذاری اصلی در قالب این همایس اشاره کرد و افزود: تلاش میکنم تا مرکز انتقال بیماران برای کشورهای عضو اکو در قالب گردشگری سلامت باشد بطوریکه 500میلیون نفر از جمعیت دنیا در منطقه سکونت دارند .

حریرچی خاطرنشان کرد: در کنار این امر که اقتصاد کشورمان را متحول می کند به گسترش اقدامات بشردوستانه و خداپسندانه نیز توجه جدی داریم.

 دومین کنفرانس گردشگری و سلامت باحضور ده کشور ,عضو اکو و میهمانی از آلمان, کانادا, هندوستان, انگلستان یونان, مالرزی, گرجستان, عراق و عمان از امروز در اردبیل آغاز شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: