• سه شنبه ۲۸ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 983-18790-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

استاندار اردبیل خبر داد:

جذب سرمایه گذار برای احداث دهکده سلامت در اردبیل


استاندار اردبیل گفت: به دنبال جذب سرمایه‌گذار برای احداث دهکده سلامت در اردبیل هستیم.

به گزارش ایسنا، منطقه اردبیل، اکبر بهنامجو در دومین کنفرانس سلامت و گردشگری اکو در دانشگاه محقق اردبیلی اظهار کرد: برای احداث دو بیمارستان خصوصی، یک دهکده سلامت و سه مجتمع بزرگ آبدرمانی و پزشکی از سرمایه‌گذاران دعوت می‌کنیم تا با حضور و انگیزه خود بتوانند زمینه توسعه و گسترش گردشگری سلامت را فراهم کنند.

وی از استان اردبیل به عنوان سرزمین چشمه‌های بهشتی یاد و خاطرنشان کرد: ما در استان اردبیل ظرفیت بی‌نظیری را در بخش گردشگری داریم به طوری که در یک شعاع 70 کیلومتری دسترسی به مواهب الهی از جمله دریا، جنگل، دریاچه، پیست اسکی روی یخ و چمن و همچنین ده‌ها چشمه آبگرم معدنی سرد و گرم برای گردشگران در این استان مهیا و فراهم است.

استاندار اردبیل موقعیت استان اردبیل را در منحصربفرد در بحث گردشگری و وجود پیست اسکی در کنار آب‌های گرم توصیف کرد و گفت: در سال‌های اخیر سرمایه‌گذاری خوبی را در حوزه راه‌اندازی مراکز پزشکی – درمانی ایجاد کردیم به طوری که با اعزام پزشکان به ترکیه و گذراندن دوره‌های تخصصی فضا و بستر توسعه فعالیت‌ها در این بخش به وجود می‌آید.

بهنامجو به راه‌اندازی چهار سایت اسکی روی چمن و برف اشاره کرد و افزود: به زودی با راه‌اندازی این پیست‌ها توسعه گردشگری ورزشی و سلامت را در اردبیل شاهد خواهیم بود.

وی برگزاری این همایش را فرصتی مناسب و استثنائی در معرفی قابلیت‌ها و توانمندی‌های گردشگری دانست و بیان کرد: اعضای اکو با حضور در این استان و دیداری که در مناطق مختلف خواهند داشت در حقیقت به توسعه گردشگری به ویژه گردشگری سلامت و ورزش در این استان کمک خواهند کرد چرا که اردبیل در سال‌های نه چندان دور به قطب این گردشگری تبدیل خواهد شد.

رئیس شورای اداری استان اردبیل میزبانی خوب استان اردبیل در برگزاری این همایش با محوریت گردشگری و سلامت را یادآور شد و تصریح کرد: پیشرو بودن استان اردبیل در حوزه گردشگری سلامت فضای بی‌نظیری را به وجود آورده تا زیربخش‌های این مجموعه توسعه یافته و ترقی پیدا کند.

بهنامجو از آمادگی این استان برای پذیرش بیماران در حوزه گردشگری سلامت خبر داد و گفت: ما سالانه پذیرای هزاران گردشگر خارجی در این استان هستیم که به نیت و قصد درمان به استان اردبیل سفر می‌کنند.

وی ادامه داد: از قبل توسعه گردشگری سلامت هتل‌ها و مراکز اقامتی و پذیرایی و بیمارستان‌های ما به امکانات و تجهیزات مناسب آراسته خواهند شد و سعی داریم در کنار برگزاری این همایش تفاهمنامه‌‌ای را با سرمایه گذاران به امضا برسانیم تا امکان سرمایه‌گذاری در بخش گردشگری سلامت به وجود آید.

وی راه‌اندازی بیمارستان بخش خصوصی در گردشگری سلامت نظیر آرتا و قایم در اردبیل را یادآور شد و اظهار کرد: ما سال گذشته تفاهمنامه سه جانبه‌ای را با محوریت استانداری، دانشگاه علوم پزشکی و سرمایه‌گذاران به امضا رساندیم تا نسبت به احداث و توسعه مراکز درمانی و بیمارستانی با تجهیزات و امکانات مناسب اقدام شود.

استاندار اردبیل خاطرنشان کرد: اواخر شهریور ماه یک تیم پزشکی از استان برای گذراندن دوره‌های تخصصی آبدرمانی به ترکیه اعزام خواهند شد که امیدواریم با این اقدام زمینه پذیرش تخصصی گردشگران در حوزه سلامت در این استان به وجود آید.

بهنامجو گفت: همزمان با برگزاری دومین همایش سلامت و گردشگری کشورهای عضو اکو کارخانه گیاهان دارویی و همچنین چندین مجموعه گردشگری سلامت در اردبیل افتتاح خواهد شد و در کنار آن آمادگی جذب سرمایه‌گذاران را برای احداث دو بیمارستان خصوصی، یک دهکده سلامت و سه مجتمع بزرگ آبدرمانی در استان داریم.

وی در پایان بیان کرد: ما در این استان آمادگی ارائه پکیج کامل سرمایه‌گذاری برای ارائه در بخش گردشگری سلامت را داریم به طوری که با تحویل زمینف صدور مجوزها و تدارک زیرساخت‌های مورد نیاز سعی داریم تا زمینه جذب سرمایه‌گذاران را در این بخش به راحتی و سهولت مهیا کنیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: