• سه شنبه ۲۸ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 983-19190-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

با حضور کشورهای عضو اکو؛

نمایشگاه سلامت و گردشگری اکو در اردبیل گشایش یافت


با حضور کشورهای عضو اکو و سازمان همکاری‌های مشترک اقتصادی و عراق و عمان نمایشگاهی از توانمندی‌های حوزه سلامت و گردشگری اکو در اردبیل برپا شد.

به گزارش ایسنا، منطقه اردبیل، در این نمایشگاه که عصر امروز و در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی اردبیل گشایش یافت، دانشگاه‌ها و مراکز درمانی استان‌های مختلف کشور، فعالان بخش خصوصی، پارک‌های علم و فناوری، تولیدکنندگان گیاهان دارویی و شرکت‌ها و موسسات مرتبط با حوزه گردشگری آخرین دستاوردها و توانمندی‌های خود را در بیش از 45 غرفه به نمایش گذاشتند.

استاندار اردبیل در آئین گشایش این نمایشگاه اظهار کرد: در سطح جهانی و بین‌المللی اردبیل از شرایط منحصربفرد در بخش گردشگری سلامت برخوردار است به طوری که وجود آب‌های گرم در این استان مکمل گردشگری سلامت و حضور ورزشکاران در این استان است.

اکبر بهنامجو خاطرنشان کرد: ورزشکاران ما با حضور در آب‌های گرم بعد از تمرینات حرفه‌ای ورزشی می‌توانند از ظرفیت آبدرمانی و فواید پزشکی و تندرستی آن استفاده کرده و به نوعی بازسازی روحی و روانی و جسمی را انجام دهند.

وی گفت: با اعزام پزشکان ما برای گذراندن دوره‌های آبدرمانی در ترکیه از اواخر امسال به صورت حرفه‌ای در این حوزه ورود پیدا می‌کنیم تا در مسیر ورود و حضور گردشگران حوزه سلامت بتوانیم خدمات کیفی را ارائه کنیم.

استاندار اردبیل بیان کرد: امروزه استان اردبیل در مسیر بالندگی و توسعه از زیرساخت‌های ارتباطی و خدماتی بسیار مطلوبی برای تقویت بخش گردشگری داخلی و خارجی برخوردار است و ما از این زیرساخت‌ها برای جذب سرمایه‌گذاری و حمایت از آنها استفاده کنیم.

بهنامجو برگزاری این رویداد مهم بین‌المللی را با همراهی کشورهای آسیایی و اروپائی فرصتی مغتنم در معرفی این قابلیت‌های بی‌نظیر دانست و تصریح کرد: در این نمایشگاه از استان‌های مختلف کشور و مجامع بین‌المللی حضور دارند که سعی دارند آخرین یافته‌های علمی و تحقیقاتی خود را به نمایش بگذارند.

این نمایشگاه که به مدت سه روز و همزمان با برگزاری کنفرانس سلامت و گردشگری اکو در محل دایمی نمایشگاه‌های بین‌المللی اردبیل و در بیش از 45 غرفه برپا شده در نوبت صبح و عصر آماده بازدید و استقبال از علاقمندان است که در کنار برپایی این نمایشگاه در طبقه دوم نمایشگاه نیز پنل‌های تخصصی و نشست‌هایی با محوریت گردشگری و سلامت با حضور کارشناسان، متخصصان و اساتید دانشگاه برپا شده تا تبادل اطلاعات، تجربیات و دستاوردها در این حوزه انجام شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: