• چهارشنبه ۲۹ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 983-19990-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

رئیس کل دادگستری استان اردبیل خبرداد:

کشف 80 هزار لیتر مشروبات الکلی /ورود 418 هزار پرونده به مراجع قضایی اردبیل


رئیس کل دادگستری استان اردبیل از کشف و ضبط 80 هزار لیتر مشروبات الکلی دست‌ساز و در قالب قوطی‌های بسته‌بندی شده در اردبیل خبر داد.

به گزارش ایسنا، منطقه اردبیل، سیدناصر عتباتی در نشست با خبرنگاران و در پاسخ به سوالات آنها در گرامیداشت هفته قوه قضائیه و با گرامیداشت یاد و نام شهدای مظلوم 7 تیر اظهار کرد: امروز امینت و آرامش کشور را مرهون خون پاک شهدایی هستیم که به باروری درخت تنومند انقلاب اسلامی کمک کردند.

وی از انقلاب اسلامی به عنوان ملجا و پناه و امید مستضعفان و تشنگان عدالت یاد و خاطرنشان کرد: همه باید در هر حوزه‌ای که هستیم سعی کنیم تا آرمان‌های انقلاب اسلامی را به نحو شایسته پیاده کنیم تا انسان‌هایی که امید به عدالت، پیشرفت و توسعه داشتند در سایه انقلاب اسلامی به اهداف و آرمان‌های بلند دست یابند.

رئیس کل دادگستری استان اردبیل ضرورت تعامل و ارتباط بیشتر با مردم و شنیدن درد دل‌های آنان را یادآور شد و گفت: ما همواره بر حضور در جمع مردم و تعامل و ارتباط روزانه با آحاد مردم تاکید داریم و قطعا در سالجاری تمام تلاش ما بر این خواهد بود تا به صورت هفتگی و حتی روزانه دیدارها و نشست‌های مردم را با محوریت مساجد و محلات مختلف انجام دهیم.

عتباتی به برگزاری کمیته حمایت قضائی در دادگستری و پیگیری مصوبات در به سرانجام رساندن اهداف و برنامه‌ها در این حوزه اشاره کرد و گفت: یکی از رویکردهای دستگاه قضائی حمایت از سرمایه‌گذاران و تولیدکنندگان سالم اقتصادی است که قطعا در سال رونق تولید تلاش ما بر این خواهد بود تا موانع و مشکلات پیش روی تولیدکنندگان، صارکنندگان و فعالان اقتصادی را رفع کنیم.

وی بیان کرد: تلاش و پیگیری‌های ما در برگزاری و به نتیحه رسیدن مصوبات کمیته حمایت قضائی به نحوی بوده که استان اردبیل همواره جزو استان‌های شاخص و برتر در حمایت از فعالیت‌ها و کسب‌ و کارهای اقتصادی به شمار می‌‌آمده و ما همواره سعی کردیم با حمایت‌های قضائی جلوی سنگ‌اندازی‌ها و برخی از تضعیف‌های نامربوط در این حوزه را بگیریم.

رئیس کل دادگستری استان اردبیل برگزاری جلسات شورای حفاظت از بیت‌المال و همچنین دفاع از حقوق عمومی را یادآور شد و افزود: ما در گرامیداشت قوه قضائیه تشویق و تجلیل از کارکنان و قضات برجسته استان را در کنار بازدید از زندان و دیدارهای چهره به چهره با زندانیان را با رویکرد کاهش جمعیت کیفری و تقویت برنامه‌های پیشگیرانه از وقوع جرایم و حفاظت بیت‌المال به همراه حضور مسئولان قضائی استان در دیدارهای مردمی شاهد خواهیم بود.

عتباتی ادامه داد: در راستای تقویت فرهنگ صلح و سازش در جامعه ما نسبت به راه‌اندازی این واحد در زندان‌ها اقدام کردیم که در همین ارتباط در ماه‌های گذشته 13 فقره صلح و سازش در زندان‌ها در ارتباط با قتل‌های غیرعمد و بخشش خانواده‌ها در این زمینه شاهد بودیم.

وی اولویت کاری دادگستری استان را در به حداقل رساندن فاصله مردم و مسئولان قضائی اعلام کرد و گفت: ما با حضور در مساجد و محلات مختلف خلاهای گذشته را به نوعی جبران کرده و از نزدیک در جریان حل مشکلات مردم قار خواهیم گرفت و ملاقات‌های مردمی را نیز که به صورت هفتگی برگزار می‌شود پذیرای بیش از 70 نفر از همشهریان خواهیم بود.

رئیس کل دادگستری استان اردبیل ادامه داد: ما روزانه شاهد مراجعه 10 هزار نفری به واحدهای قضائی استان هستیم که برای رفع و رجوع مشکلات مردم و پاسخگوئی به آنها همکاران ما کار جهادگرانه و ایثارگرانه‌ای را انجام می‌دهند که امیدواریم این خدمات و کارهایی که انجام می‌شود موجب رضایت الهی و آحاد مردم باشد.

عتباتی تصریح کرد: در گرامیداشت هفته قوه قضائیه و در یک کار نو و بدیع میز خدمت را در روز هفتم تیرماه در مصلی‌های سراسر استان دایر می‌کنیم تا علاوه بر ارائه مشاوره‌های قضائی در خدمت عموم مردم در پاسخگوئی به مسایل مطرح شده در این زمینه باشیم.

وی از رسانه‌ها به ویژه صداوسیما و صاحبان نشریات خواست؛ تا به صورت مستمر و به منظور آگاهی مردم پیام‌های قضائی و آگاهی‌بخشی حقوقی را به اطلاع مردم برسانند تا با ارتقای آگاهی مردم در این زمینه جلوی تشکیل برخی از پرونده‌ها و شکایات گرفته شود.

رئیس کل دادگستری استان اردبیل یکی دیگر از برنامه‌های گرامیداشت هفته قوه قضائیه را برگزاری همایش پیاده‌روی برای کارکنان و مجموعه‌های تشکیلاتی قضائی در شورابیل اعلام و خاطرنشان کرد: آنچه که ما به صورت جدی در دستگاه قضا دنبال می‌کنیم موضوع استفاده از اقدامات الکترونیکی در مسیر تسهیل و بهبود خدمات قضائی است که در این زمینه ما در سال گذشته نسبت به ابلاغ یک میلیون و 397 هزار اوراق قضائی اعم از ابلاغیه، اخطاریه و احضاریه اقدام کردیم که از این تعداد 961 هزار برگه به صورت الکترونیکی بوده است.


عتباتی این کار را امری مهم و موثر در راستای کاهش مصرف کاغذ دانست و اظهار کرد: در برخی از شهرستان‌ها و بخش‌ها ما به صورت 100 درصد ابلاغ‌های الکترونیکی را انجام می‌دهیم و امیدواریم تا پایان امسال ظرفیت ابلاغ‌های الکترونیکی که به 80 درصد رسیده است با ثبت نام مردم در سامانه ثنا به 100 درصد برسد.

وی به ثبت نام رایگان عموم مردم در سامانه ثنا و ایجاد بسترهای الکترونیکی در ارائه خدمات قضایی اشاره کرد و گفت: ما در دادگستری استان با 50 درصد چارت سازمانی و قضاتی که تعداد آنها زیر 200 نفر است به پرونده‌های ورودی به مراجه قضائی رسیدگی می‌کنیم به طوری که در سال گذشته 418 هزار پرونده گاه با تکرار وارد مراجع قضائی شده است.

رئیس کل دادگستری استان اردبیل تعداد پرونده‌های ثبت شده یکتا را 133 هزار و 661 فقره اعلام کرد و گفت: همکاران ما در تشکیلات قضائی استان به این تعداد پرونده رسیدگی کردند که کار بسیار فشرده و سختی بوده است.

عتباتی به کشفیات مشروبات الکلی و مواد مخدر نیز اشاره کرد و گفت: زمانی استان اردبیل محلل تردد مشروبات الکلی از معبر آذربایجان غربی به سمت شمال کشور بود که با بررسی‌ها و رصد دقیق جلوی این ترانزیت گرفته شده به طوری که ما سال گذشته بیش از 80 هزار لیتر انواع مشروبات الکلی را اعم از دست‌ساز و بسته بندی شده در استان کشف کردیم.

وی ادامه داد: 68 هزار لیتر از این میزان مشروبات دست‌ساز و 12 هزار لیتر نیز بطری و قوطی مشروبات بسته‌بندی شده بود که از قاچاقچیان کشف و ضبط کردیم و این افرد به مجازارت‌های سنگین و پرداخت جرایم نقدی بسیار بالا محکوم شدند.

رئیس کل دادگستری استان اردبیل از دستگیری 22باند تاثیرگذار در تهیه، تولید و توزیع مشروبات الکلی خبرداد و بیان کرد: در سال گذشته 885 نفر در این زمینه دستگیر و روانه زندان شدند.

عتباتی به کشفیات مواد کخدر نیز با گزارش‌های مردمی و رصد دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی در استان اشاره کرد و افزود: سال گذشته بیش از یک هزار و 878 کیلوگرم انواع مواد مخدر در اردبیل کشف و ضبط شد که نسبت به سال 96 که رقم آن یک هزار و 300 کیلوگرم بوده رشد قابل توجهی را شاهد بودیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: