• شنبه ۱۵ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 984-10390-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

مدیر کل تقسیمات کشوری وزارت کشور:

6 پرونده ارتقای شهرستان در دستور کار هیئت دولت است


مدیر کل تقسیمات کشوری وزارت کشور گفت: 6 پرونده ارتقای شهرستانی در دستور کار هیئت دولت است.

جلالی در گفتگو با ایسنا، منطقه اردبیل، اظهار کرد: تقسیمات کشوری و ارتقای مناطق چون رود ارس در حال حرکت است و با توجه به اینکه تحولات جامعه ساختار و تشکیلات متفاوتی می‌خواهد ما ارتقای شهرها، شهرستان‌ها و استان‌ها را با توجه به نقشه راه تعیین شده دنبال می‌کنیم.

وی با بیان اینکه تقسیمات کشوری براساس مصوبه‌های مجلس با دقت کامل در حوزه‌های مختلف در حال انجام است، خاطرنشان کرد: تبدیل بخش به شهر و شهرستان و ارتقای شهرستان‌ها به استان‌ها به ترتیب در اولویت‌ برنامه‌ریزی‌ها و هدفگذاری‌هاست که در این راستا قطعا به تناسب بررسی‌های کارشناسی ارتقای شهرستان‌ها را نظیر اصلاندوز در برنامه‌ریزی‌ها قرار دادیم.

مدیر کل تقسیمات کشوری وزارت کشور افزود: برای استان اردبیل طرح‌هایی نیز با هدف ارتقا به شهرستان ارائه شده ما در وزارت کشور در حال بررسی آنها با نظر مساعد هستیم که امیدواریم طی امسال و سالجاری تعدادی از آنها به تصویب برسد.

جلالی مهمترین شاخص در ارتقای مناطق را شاخصه جمعیت و همچنین وسعت منطقه‌ای و سایر مولفه‌ها اعلام کرد و گفت: ما در شاخصه جمعیت قطعا آمار و ارقام دقیقی را احصا می‌کنیم تا با جمع‌بندی نظرات کارشناسی زمینه ارتقا فراهم آید.

وی با بیان اینکه در یک سال اخیر 6 مورد ارتقای شهر به شهرستان را در کشور شاهد بودیم، تصریح کرد: به همین تعداد که حدود 6 پرونده می‌باشد در دست بررسی برای ارتقای شهرستانی دردستور هئیت دولت قرار گرفته است.

وی بیان کرد: ما هیچ پرونده‌ای را نه در هیئت دولت و نه در وزارت کشور در ارتباط با تاسیس استان جدید ارائه نکردیم و بعید به نظر می‌رسد تا پایان دولت تدبیر و امید چنین ارتقایی در دستور کار باشد.

مدیر کل تقسیمات کشوری وزارت کشور ادامه داد: هر چند در مجلس زمزمه‌هایی مبنی بر تشکیل برخی از استان‌ها ارائه شده اما وزارت کشور و دولت هیچ طرح و لایحه‌ای را برای تاسیس استان جدید در دستور کار ندارد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: