• پنجشنبه ۲۷ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 984-20890-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

با تاخیر دو هفته‌ای؛

صنعتگران نمونه اردبیل تجلیل شدند


با تاخیر دو هفته‌ای و با حضور معاون وزیرس صمت، استاندار اردبیل و فعالان عرصه صنعت فعالان و منتخبین این عرصه با اهدای لوح سپاس و هدایایی تجلیل شدند.

به گزارش ایسنا، منطقه اردبیل، در مراسمی که به همین منظور در سالن اجتماعات اتاق بازرگانی اردبیل برگزار شد، رئیس اتاق بازرگانی اردبیل اظهار کرد: دولت با یکسان‌سازی ارز می‌تواند به کاهش معضلات اقتصادی به ویژه رانت‌خواری‌ها کمکی موثر داشته باشد.

حسین پیرموذن با بیان اینکه صنعتگران ما امروز در شرایط سخت تحریم‌ها در تامین مواد اولیه و نقدینگی و دغدغه‌هایی روبرو هستند، خاطرنشان کرد: در سطح ملی و استانی تلاش بر این است تا با اولویت‌بندی این دغدغه‌ها نسبت به حل مشکلات و تنگناها اقدامی عملی انجام شود.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس نیز در این مراسم گفت: به رغم همه مشکلات صنعتگران تلاش می‌کنند تا در حوزه‌های مختلف با خوداتکایی توطئه دشمنان را در تحریم ایران و اقدامات ضد امنیت روانی و اقتصادی رفع و دفع کنند.

ولی ملکی بیان کرد: ما در صنایع عمده کشور با ابتکارها و طراحی متخصصان داخلی سعی داریم تا چرخه‌های اقتصادی کشور را با قوت به حرکت درآوریم اما همچنان تزریق منابع سرمایه در گردش به توان این صنعتگران خواهد افزود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل نیز در این مراسم بیان کرد: حدود 12 درصد ما از اشتغال کشور در بخش صنعت عقب هستیم که باید این خلا را به نوعی جبران کنیم.

رامین صادقی از تخصیص یک هزار و 200 میلیارد ريال منابع برای تزریق سرمایه در گردش به بیش از 90 واحد تولیدی راکد اشاره کرد و گفت: این امر می‌تواند ریشه‌های معضلات و بیکاری را رفع کند.

وی از استان اردبیل به عنوان استان محروم یاد کرد و افزود: ضرورت دارد منابع اعتباری ویژه برای صاحبان سرمایه و صنعتگران در این استان اختصاص یابد تا توان تولیدی نیز ارتقا یابد.

در پایان این مراسم با تجلیل از صنعتگران و معدنکاران نمونه استان یک واحد سازنده درب و پنجره ساختمانی نیز شهرک صنعتی شماره دو اردبیل با سرمایه گذاری یک میلیارد تومان و اشتغال 7 نفر به بهره‌برداری رسید.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: