• یکشنبه ۳۰ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 984-21790-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

معاون استاندار اردبیل:

اقدامات پیشگیرانه مانع از ساخت و ساز غیرمجاز شده است


معاون سیاسی و امنیتی استاندار اردبیل گفت: ساخت و سازهای غیرمجاز با راهکارهای پیشگیرانه به حداقل رسیده ولی همچنان امیدواریم یگان حفاظت راه و شهرسازی زمینه شکل‌گیری تخلفات را در شهرها و سکونتگاه‌های غیررسمی بگیرد.

به گزارش ایسنا، منطقه اردبیل، بهروز ندایی در دیدار با فرمانده یگان حفاظت وزارت راه و شهرسازی اظهار کرد: ما از تشکیل این یگان و فعالیت مثبت آن خوشحال هستیم چرا که تشکیل یگان حفاظت راه و شهرسازی در کنار منابع طبیعی، میراث فرهنگی و جهاد کشاورزی فرصت خوبی را در صیانت از اراضی ملی و منابع طبیعی فراهم کرده است.

وی خاطرنشان کرد: در این یگان‌ها مرزهای کاری و وظایف به شکل دقیق تعریف و تبیین شده که امیدواریم با تسلط کامل مدیران و همچنین عوامل نیروی انتظامی و ضابطین قضائیی فرصت خوبی در صیانت از اراضی ملی به ویژه در حریم شهرها فراهم آید.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار اردبیل متولی اصلی در حوزه ساخت و ساز را راه و شهرسازی و شهرداری‌ها اعلام کرد و گفت: قطعا با هماهنگی این دو مجموعه جلوی ساخت و سازها در حریم شهرها گرفته خواهد شد و کسی به خود جرات تعرض و تصرف اراضی ملی را نخواهد داد.

ندایی بیان کرد: ما در کنترل و کاهش دغدغه‌های جدی به ویژه در بحث سرقت کابل برق و سایر تاسیسات دستگاه‌های خدمات‌رسان و در مجموع بیت‌المال به فعالیت چنین یگان‌هایی نیاز داریم و امیدواریم با یک تعامل خوب بین متولیان حوزه نظارتی و کنترلی بتوان از تعرض و تصرف اراضی ملی جلوگیری کرد.

وی با قدردانی از فرماندهی این یگان در استان و مدیریت زمین و مسکن در استان اردبیل تصریح کرد: قلع و قمعی که در پارس‌آباد و به دنبال ساخت واحدهای تجاری مختلف در این شهر انجام شده بود بارقه‌های امید را در برخورد جدی با متعرضین در دل‌ها ایجاد کرد که امیدواریم یگان حفاظت در اجرای احکام صادر شده با قاطعیت عمل کند.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار اردبیل ادامه داد: این مجموعه باید به شکل حرفه‌ای و با قوی‌تر کردن تعامل خود با عموم مردم سعی کند تا به محض اطلاع از شرایط تصرف و تخلفات در داخل حریم در بخش ساخت و ساز به جد با این مشکلات و معضلات برخورد کند.

در این جلسه مدیر حقوقی راه و شهرسازی استان اردبیل نیز اظهار کرد: اداره کل راه و شهرسازی استان اردبیل رتبه اول را در حفاظت از حریم زمین و جلوگیری از ساخت وسازهای بی‌رویه به دست آورده و در اجرای احکام صادر شده قضائی نیز موفق عمل کرده است.

صفری خاطرنشان کرد: نمونه این فعالیت‌های خوب و شایسته در کنار اجرای احکام قضائی در پارس‌آباد رفع تصرف اراضی مربوط به ایستگاه راه آهن و همچنین شهرک صنعتی بوده که از موفقیت‌های این مجموعه محسوب می‌شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: