• شنبه ۲ شهریور ماه، ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 985-23190-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

معاون مهندسی و ساخت راه و شهرسازی استان اردبیل:

ورزشگاه علی دایی تکمیل و تحویل ورزش و جوانان می‌شود

معاون مهندسی و ساخت راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: با انتخاب مشاور از سوی معاونت مجری وزارت راه و شهرسازی امیدواریم نواقصات مجموعه ورزشی دایی رفع شده و امکان تحویل کامل آن به ورزش و جوانان فراهم آید. 

علی یوسف‌زاده در گفتگو با ایسنا، منطقه اردبیل، اظهار کرد: ما تلاش می‌کنیم در فصل کاری عملیات زیرسازی و آسفالت‌ریزی این مسیرها را به اتمام رسانده و در سفر پیش روی رئیس جمهور 51 کیلومتر بزرگراه را در استان اردبیل آماده افتتاح کنیم. 

وی از انتزاع حوزه راه‌های روستایی و فرعی از اداره کل راه و شهرسازی استان اردبیل و واگذاری آن به اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خبر داد و خاطرنشان کرد: از سال مالی 98 قرار است پروژه‌های اجرایی در حوزه راه‌های روستایی و فرعی توسط اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای انجام شود که در این زمینه کارها در حال انجام است و امیدواریم به زودی با تحویل این حوزه بتوانیم روی مسیرها و راه‌های اصلی و بزرگراه‌ها متمرکز شویم.

معاون مهندسی و ساخت راه و شهرسازی استان اردبیل طول‌ راه‌های روستایی آسفالت شده استان را بیش از 2 هزار و 730 کیلومتر اعلام کرد و گفت: یک هزار و 605 کیلومتر از راه‌های روستایی اردبیل شوسه و 933 کیلومتر نیز خاکی است.

یوسف‌زاه به توسعه بزرگراه‌ها و تکمیل پروژه‌های در حال اجرا اشاره کرد و افزود: تلاش می‌کنیم تا با تامین اعتبار مناسب در سالجاری بخش عظیمی از پروژه‌ها را با روند مطلوب و مناسب اجرایی کنیم و همچنان اولویت اداره کل راه و شهرسازی استان اردبیل توسعه بزرگراه‌ها و رسیدن به میانگین کشوری است.

وی ادامه داد: با توجه به وضعیت مالی قرار است با استفاده از ماشین آلات حوزه راهداری و حمل و نقل جاده‌ای به صورت امانی و پیمانی پروژه‌های راه روستایی و فرعی اجرایی شده و در این زمینه امیدواریم اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای بتواند به ماموریت خود به شکل مطلوب عمل کند. 

معاون مهندسی و ساخت راه و شهرسازی استان اردبیل در مورد منابع اعتباری در نظر گرفته شده در حوزه راه‌ها برای استان اردبیل بیان کرد: امسال بودجه مصوب ما 218 میلیارد تومان است که البته این اعتبارات در برخی از پروژه‌ها با استان‌های همسایه مشترک می‌باشد و سعی‌مان بر این است تا جذب این منابع و اعتبارات را شاهد باشیم.

یوسف‌زاده به تخصیص اولیه این منابع به شکل اوراق تا آخر شهریورماه اشاره کرد و گفت: با تخصیص اولیه و جذب منابع پروژه‌ها قوت و قدرت بیشتری پیدا می‌کند. 

وی در مورد ساختمان‌های دولتی اظهار کرد: به غیر از بیمارستان نجف‌زاده مابقی پروژه‌های حوزه ساختمانی ما از ردیف ملی برخوردار نیستند و باید از محل اعتبارات استانی نسبت به اجرای آنها اقدام کنیم.

معاون مهندسی و ساخت راه و شهرسازی استان اردبیل در مورد ورزشگاه علی دایی و تکمیل آن نیز خاطرنشان کرد: با انتخاب مشاور از سوی معاونت مجری وزارت راه و شهرسازی امیدواریم نواقصات مجموعه ورزشی دایی رفع شده و امکان تحویل کامل آن به ورزش و جوانان فراهم آید.

یوسف‌زاده بیمارستان نجف‌زاده را نیز یادآور شد و بیان کرد: تعداد تخت‌های این بیمارستان به بیش از 500 تخت رسیده است که قرار است از ردیف اعتبارات ملی بعد از تکمیل مطالعات عملیات اجرایی آن نیز آغاز شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: