• یکشنبه ۳ شهریور ماه، ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 986-890-5
  • خبرنگار : 60005
  • منبع خبر : ----

مدیر کل کمیته امداد استان اردبیل:

امسال 3 هزار طرح توانمندسازی در کمیته امداد اجرایی می‌شود


مدیر کل کمیته امداد استان اردبیل از اجرای 3 هزار طرح توانمندسازی در سالجاری با 47 میلیارد تومان اعتبار خبر داد. 

حسین دشتی در گفتگوی اختصاصی با ایسنا، منطقه اردبیل، با تبریک فرارسیدن هفته دولت اظهار کرد: در طول هفته دولت 30 واحد مسکونی شهری و روستایی را در اردبیل افتتاح و تحویل مددجویان می‌دهیم. 

وی همچنین از تامین 150 جهیزیه برای نوعرسان از منابع کمیته امداد خبر داد و خاطرنشان کرد: این میزان جهیزیه درطول هفته دولت در اختیار خانواده‌های نیازمند و تحت پوشش کمیته امداد قرار می‌گیرد. 

مدیر کل کمیته امداد استان اردبیل با اشاره به اینکه در طول این هفته با حضور در بین خانواده‌های نیازمند و عمدتا سالمندان تحت پوشش نسبت به رفع مشکلات و بررسی نیازمندی‌های آنها تلاش می‌شود، بیان کرد: ما در راستای توانمندسازی خانوارهای تحت پوشش 500 طرح را به بانک‌ها معرفی کردیم که با پرداخت تسهیلات به موقع امیدواریم بتوانیم وظیفه خود را در قبال شهدای دولت و ایران اسلامی انجام دهیم. 

دشتی تصریح کرد: از 20 هزار شغل در نظر گرفته شده توسط استاندار اردبیل سهم کمیته امداد 2هزار شغل بود که ما با ایجاد 2 هزار و 700 طرح یکی از دستگاه‌های موفق و در عمل به تعهدات اشتغال در اردبیل بودیم. 

وی ادامه داد: طبق راستی‌آزمایی‌های انجام شده کمیته امداد اردبیل کمترین خطا را در میزان تعهد اشتغال دارا بود و ما توانستیم با 54 میلیارد تومان اعتبار این میزان شغل را در اردبیل ایجاد کنیم. 

مدیر کل کمیته امداد استان اردبیل تصریح کرد: امسال حدود 147 میلیارد تومان منابع در اختیار ما قرار گرفت که 100 میلیارد تومان آن از محل تبصره 16 قانون بودجه در نظر گرفته شده است. 

دشتی افزود: از این مبلغ 70 میلیارد تومان ابلاغ شده که با موافقت بانکها روبر شده و 30 میلیارد تومان دیگر نیز در شرف ابلاغ است. 

وی اظهار کرد: از 47 میلیارد تومان باقی مانده نیز 30 میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزای روستایی و 17 میلیارد تومان نیز از محل منابع داخلی است که مشکلی در جذب آن نداریم. 

مدیر کل کمیته امداد استان اردبیل گفت: امسال با پوشش 4 هزار خانوار طرح توانمندسازی را عملیاتی می‌کنیم که پیش‌بینی می کنیم 3 هزار طرح با 47 میلیارد تومان اجرایی شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: